Elm və təhsil naziri ICESCO-nun baş direktoru ilə görüşüb
Oktyabrın 4-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatının (ICESCO) Baş direktoru Salim bin Məhəmməd əl-Malikin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüş zamanı Elm və Təhsil Nazirliyi ilə ICESCO arasında təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və perspektivləri müzakirə edilib.
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev ICESCO ilə əməkdaşlıq çərçivəsində tələbə mübadiləsi proqramlarının təsis edilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb, üzv dövlətlərin milli-mənəvi dəyərlərinin təbliğ edilməsində bu proqramların mühüm rola malik olduğunu diqqətə çatdırıb.
Görüş zamanı Şuşa şəhərinin 2024-cü il üzrə ICESCO-nun “İslam dünyasının mədəniyyət paytaxtı” seçilməsi ilə əlaqədar burada şagirdlər üçün olimpiada və incəsənət festivallarının keçirilməsi də müzakirə olunub.
Bununla yanaşı, Emin Əmrullayev Azərbaycanın STEAM əsaslı tədrisə keçid prosesindən bəhs edib, bu təcrübənin təşkilata üzv dövlətlərlə bölüşülə biləcəyini vurğulayıb.

Azerbaijani Minister of Science and Education meets ISESCO Director General
On October 4, Azerbaijani Science and Education Minister Emin Amrullayev met with a delegation from the Islamic World Education, Scientific, and Cultural Organization (ISESCO) led by Director General Salim bin Muhammad al-Malik.
During the meeting, the parties discussed the current status and prospects of co-operation in the field of education between the Ministry of Science and Education and ISESCO.
Minister of Science and Education Emin Amrullayev stressed the importance of establishing student exchange programs within the framework of cooperation with ISESCO and underlined the important role of these programs in promoting the national and spiritual values of the member states.
During the meeting, the holding of Olympiads and art festivals for students in connection with the selection of Shusha city as the "Cultural Capital of the Islamic World" in 2024 was also discussed.
At the same time, Emin Amrullayev talked about the process of Azerbaijan's transition to STEAM-based training and stressed that this experience can be shared with the member states of ISESCO.