Yaranma tarixi:  2017-2018-ci tədris ili
Məqsəd: Təhsilalanların İKT bacarıqlarına dərindən yiyələnmələri, onların informasiya məkanında sərbəst və məqsədyönlü fəaliyyətinə nail olunması, rəqabətqabiliyyətli, məntiqi və qeyri-standart düşüncə tərzinə malik şəxslər kimi formalaşmalarını təmin etməkdir.
Məlumat: Layihə Elm və Təhsil Nazirliyi və "Alqoritmika" beynəlxalq təhsil şirkəti tərəfindən həyata keçirilir. "İnformatika" fənninin tədrisini təkmilləşdirməklə layihə şagirdlərdə alqoritmik düşüncə, məntiqi təfəkkür, layihə qurmaq bacarıqlarını inkişaf etdirir və proqramlaşdırmanın əsaslarını öyrədir.
Əhatə dairəsi: Layihə üzrə məktəb sayı 762-yə çatdırılıb, onlardan 230-u layihəyə yeni cəlb olunub.Hazırda layihə ölkənin 57 şəhər və rayonunda 6 min müəllimi, 510 min şagirdi əhatə edir.

Проект «Цифровые навыки
Цель: Основная цель проекта - чтобы учащиеся овладели навыками ИКТ, достигли своей целенаправленной деятельности в информационном пространстве, стали конкурентоспособными кадрами с хорошо развитым логическим мышлением.
Сведения: Проект реализуется Министерством образования и Международной образовательной компанией «Алгоритмика». Совершенствуя преподавание «Информатики», проект развивает у учащихся алгоритмическое мышление, логику и навыки разработки проектов, а также обучает основам программирования.
Охват: Количество школ, охваченных проектом, увеличено до 762, из которых 230 школ впервые вовлечены в проект. В настоящее время проект охватывает 6000 учителей и 510 000 учащихся в 57 городах и регионах страны.