Yaranma tarixi:  2017-2018-ci tədris ili
Məqsəd: Təhsilalanların İKT bacarıqlarına dərindən yiyələnmələri, onların informasiya məkanında sərbəst və məqsədyönlü fəaliyyətinə nail olunması, rəqabətqabiliyyətli, məntiqi və qeyri-standart düşüncə tərzinə malik şəxslər kimi formalaşmalarını təmin etməkdir.
Məlumat: Layihə Elm və Təhsil Nazirliyi və "Alqoritmika" beynəlxalq təhsil şirkəti tərəfindən həyata keçirilir. "İnformatika" fənninin tədrisini təkmilləşdirməklə layihə şagirdlərdə alqoritmik düşüncə, məntiqi təfəkkür, layihə qurmaq bacarıqlarını inkişaf etdirir və proqramlaşdırmanın əsaslarını öyrədir.
Əhatə dairəsi: Layihə üzrə məktəb sayı 762-yə çatdırılıb, onlardan 230-u layihəyə yeni cəlb olunub.Hazırda layihə ölkənin 57 şəhər və rayonunda 6 min müəllimi, 510 min şagirdi əhatə edir.

“The Digital Skills” project
Aim: To achieve a deep mastery of ICT skills by students, to enable students to operate freely and purposefully in the information environment, and to ensure that students are developed as competitive individuals with a logical and non-standard way of thinking.
Information: The project is implemented by the Ministry of Science and Education and an international education company "Algorithmics." By improving the teaching of computer science, the project develops students' algorithmic thinking, logical thinking, and project design skills and teaches them the basics of programming.
Scope: The number of schools covered by the project has been increased to 762, of which 230 are new to the project. The project currently covers 6,000 teachers and 510,000 students in 57 cities and districts across the country.