STEAM İnnovasiya Mərkəzinə infotur
İnfoturda media qurumlarının rəhbərləri, tanınmış ictimaiyyət nümayəndələri və KİV təmsilçiləri iştirak ediblər.
İştirakçılara əvvəlcə mərkəz barədə məlumat verilib. Bildirilib ki, “STEAM Azərbaycan” layihəsinin davamı olan STEAM İnnovasiya Mərkəzinin məqsədi şagirdlərin potensial və maraqlarını cəmiyyətə xidmət işinə yönəltmək, onları öyrənməyə həvəsləndirməkdir. Mərkəzə müraciət edən müxtəlif yaş kateqoriyasından olan məktəbli və tələbələr XXI əsr bacarıqlarını – kreativlik, əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi, həmçinin müxtəlif proqramlaşdırma dillərini tətbiq etməklə müasir İKT avadanlıqlarından istifadə qabiliyyətlərini yüksəldəcəklər.
Qonaqlar mərkəzdə ideya emalatxanası, “Rəqəmlərlə havada” adlı uçuş simulyatoru, eləcə də “Sfera üzərində elm”, “İlluziyalar və fiziki eksponatlar”, “Virtual reallıq”, “Sadə proqramlaşdırma” və digər məkanlarla tanış olublar.

Infotour to STEAM Innovation Centre
The infotour was attended by media executives, prominent members of the public and media representatives.
Participants were first informed about the centre. It was noted that the aim of the STEAM Innovation Centre, which is an extension of the “STEAM Azerbaijan” project, is to channel students' potential and interests into the work of serving society, encouraging students to learn. Pupils and students of different ages who apply to the Сentre will improve their 21st-century skills - creativity, development of cooperation as well as the use of modern ICT equipment using different programming languages.
At the centre, guests were introduced to the Idea Workshop, the flight simulator called "In the Air with Numbers", as well as "Science on a Sphere", "Illusions and Physical Exhibits", "Virtual Reality" and "Simple Programming" and other rooms.