Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva 292 nömrəli tam orta məktəbdə yaradılan şəraitlə tanış olublar
Yanvarın 27-də Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə Bakının Xəzər rayonunun Binə qəsəbəsində yeni inşa edilmiş Tədris və Xidmət Kompleksinin açılışı olub.
Açılışda iştirak edən ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva kompleksin ərazisində tikilmiş 292 nömrəli tam orta məktəbdə yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Bildirilib ki, 1400 şagird yerlik məktəbin dördmərtəbəli binasında sinif, əmək, hərbi və kompüter otaqları, laboratoriya, kitabxanalar, yeməkxana və idman zalı var. Məktəb zəruri mebel və avadanlıqlarla, əyani vəsaitlərlə tam təchiz edilib. Məktəbin həyətində günəş, külək və mexaniki elektrik enerjisi qurğularının modelləri quraşdırılıb.

Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились с условиями, созданными в средней школе №292
27 января в поселке Бина Хазарского района Баку состоялось открытие нового Учебного и сервисного комплекса, построенного по инициативе Фонда Гейдара Алиева.
Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились с условиями, созданными в полной средней школе номер 292, построенной на территории комплекса.
Было отмечено, что в четырехэтажном здании школы на 1400 ученических мест имеются классные комнаты, кабинет труда, военный и компьютерный кабинеты, лаборатория, библиотеки, столовая и спортивный зал. Школа полностью оснащена мебелью и оборудованием, наглядными пособиями. Во дворе школы сооружены модели установок, вырабатывающих солнечную, ветряную и механическую электроэнергию.