Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva 292 nömrəli tam orta məktəbdə yaradılan şəraitlə tanış olublar
Yanvarın 27-də Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə Bakının Xəzər rayonunun Binə qəsəbəsində yeni inşa edilmiş Tədris və Xidmət Kompleksinin açılışı olub.
Açılışda iştirak edən ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva kompleksin ərazisində tikilmiş 292 nömrəli tam orta məktəbdə yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Bildirilib ki, 1400 şagird yerlik məktəbin dördmərtəbəli binasında sinif, əmək, hərbi və kompüter otaqları, laboratoriya, kitabxanalar, yeməkxana və idman zalı var. Məktəb zəruri mebel və avadanlıqlarla, əyani vəsaitlərlə tam təchiz edilib. Məktəbin həyətində günəş, külək və mexaniki elektrik enerjisi qurğularının modelləri quraşdırılıb.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva acquainted with conditions created at a secondary school No. 292
A new Training and Service Complex built on the initiative of the Heydar Aliyev Foundation has been inaugurated on January 27 in Bina settlement of Khazar district of Baku.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended the event.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva viewed conditions created at a secondary school No 292, constructed in the territory of the Complex.
It was reported that the 1,400-seat, four-storey school building has classrooms, including military, labor, computer rooms, labs, libraries, a canteen and a gym. The school was fitted with necessary furniture, equipment and visual aids.
Models of solar, wind and mechanical electric power facilities have been installed in the schoolyard.