Elm və təhsil naziri Birləşmiş Krallığın ölkəmizdəki səfiri ilə görüşüb
Sentyabrın 20-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Fergus Auld ilə görüşüb.
Görüşdə təhsil sahəsində əməkdaşlıq əlaqələrinin cari vəziyyətindən məmnunluq ifadə edilib, həmçinin “Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022–2026-cı illər üçün Dövlət Proqramı” çərçivəsində 2023–2024-cü tədris ili üzrə təqaüd qazanmış Azərbaycan vətəndaşlarının təhsil üçün Böyük Britaniyanın ali təhsil müəssisələrinə üstünlük vermələri xüsusi vurğulanıb və gələcək əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.

Minister of Science and Education meets with the Ambassador of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Azerbaijan
On September 20, Minister of Science and Education Emin Amrullayev met with Fergus Auld, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Azerbaijan.
At the meeting, the parties expressed satisfaction with the current state of cooperation in education. It was also stressed that Azerbaijani citizens who received scholarships for the 2023-2024 academic year within the framework of the "State Program for the Education of Youth at Prestigious Higher Education Institutions of Foreign Countries for 2022-2026" preferred UK higher education institutions for education. The parties also discussed prospects for further cooperation.