Elmi nəşrlərlə bağlı beynəlxalq reytinq göstəricilərinin (H-indeksi) yaxşılaşdırılması üzrə altqrupun növbəti iclası keçiriləcək
Sentyabrın 22-də Elm və Təhsil Nazirliyində Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın “İnsan kapitalı” İşçi Qrupunun elmi nəşrlərlə bağlı beynəlxalq reytinq göstəricilərinin (H-indeksi) yaxşılaşdırılması üzrə altqrupunun növbəti iclası keçiriləcək.
Görüşdə “İnsan kapitalı” İşçi Qrupunun rəhbəri, elm və təhsil nazirinin müavini İdris İsayev, Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının sektor müdiri, Komissiyanın Katibliyinin rəhbəri Vüsal Şıxəliyev, altqrupun üzvləri (ali təhsil müəssisələri, dövlət və özəl sektor nümayəndələri, ekspertlər) iştirak edəcəklər.
İclasda altqrupun 2023-cü il üçün təsdiqlənmiş “Yol xəritəsi” üzrə görülmüş işlərin müzakirəsi aparılacaq.
Qeyd edək ki, Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın “İnsan kapitalı” İşçi Qrupunun rəhbəri qismində Elm və Təhsil Nazirliyi çıxış edir.

The next meeting of the subgroup "On improving international rating indicators (H-index) related to scientific publications" will be held
On September 22, 2023, at 11:00, the Ministry of Science and Education will host the next meeting of the human capital working group of the Commission on Business Environment and International Ratings "on improving international rating indicators (H-index) related to scientific publications".
Idris Isayev, head of the "Human Capital" working group, deputy minister of science and education, sector manager of the Administration of the President of the Republic of Azerbaijan, head of the Secretariat of the Commission Vusal Shikhaliyev, members of the subgroup (representatives and experts from higher education institutions, public and private sectors) will take part in the meeting..
At the meeting, the work done on the measures provided for in the approved "Road Map" of the subgroup for 2023 will be discussed.
It should be noted that the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan acts as the head of the "Human Capital" Working Group of the Commission on Business Environment and International Ratings of the Republic of Azerbaijan.