Avropa İttifaqı – Azərbaycan Əməkdaşlıq Komitəsi çərçivəsində altkomitənin doqquzuncu iclası keçirilib
Belçika Krallığının Brüssel şəhərində Azərbaycan – Avropa İttifaqı Əməkdaşlıq Komitəsi çərçivəsində təsis olunmuş məşğulluq və sosial məsələlər, ictimai səhiyyə, təlim, təhsil və gənclər, mədəniyyət, informasiya cəmiyyəti və audiovizual siyasət, elm və texnologiya məsələləri üzrə altkomitənin doqquzuncu iclası keçirilib.
Azərbaycan tərəfindən Elm və Təhsil Nazirliyinin həmsədrlik etdiyi iclasda Xarici İşlər, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi, Gənclər və İdman, Mədəniyyət, Səhiyyə nazirliklərinin nümayəndələrindən ibarət heyət iştirak edib.
İclas zamanı Azərbaycan Respublikası və Avropa İttifaqı arasında sözügedən altkomitənin əhatə etdiyi sahələr üzrə əməkdaşlığın cari vəziyyəti, gələcək perspektivləri müzakirə edilib.

Under the European Union-Azerbaijan Cooperation Committee, the ninth meeting of the subcommittee was held
The ninth meeting of the subcommittee on employment and social affairs, health, training, education and youth, culture, information society and audiovisual policy, science and technology took place within the Azerbaijan-European Union Cooperation Committee in Brussels, Belgium.
The meeting, co-chaired by the Ministry of Science and Education, was attended by a delegation composed of representatives from the Ministries of Foreign Affairs, Digital Development and Transport, Labor and Social Protection of Population, Youth and Sports, Culture and Health
During the meeting, the current situation and future prospects of cooperation between Azerbaijan and the European Union in the areas covered by the subcommittee were discussed.