Avropa İttifaqı – Azərbaycan Əməkdaşlıq Komitəsi çərçivəsində altkomitənin doqquzuncu iclası keçirilib
Belçika Krallığının Brüssel şəhərində Azərbaycan – Avropa İttifaqı Əməkdaşlıq Komitəsi çərçivəsində təsis olunmuş məşğulluq və sosial məsələlər, ictimai səhiyyə, təlim, təhsil və gənclər, mədəniyyət, informasiya cəmiyyəti və audiovizual siyasət, elm və texnologiya məsələləri üzrə altkomitənin doqquzuncu iclası keçirilib.
Azərbaycan tərəfindən Elm və Təhsil Nazirliyinin həmsədrlik etdiyi iclasda Xarici İşlər, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi, Gənclər və İdman, Mədəniyyət, Səhiyyə nazirliklərinin nümayəndələrindən ibarət heyət iştirak edib.
İclas zamanı Azərbaycan Respublikası və Avropa İttifaqı arasında sözügedən altkomitənin əhatə etdiyi sahələr üzrə əməkdaşlığın cari vəziyyəti, gələcək perspektivləri müzakirə edilib.

В рамках Комитета по сотрудничеству Европейский Союз-Азербайджан состоялось девятое заседание подкомитета
В рамках Комитета сотрудничества Азербайджан- Европейский Союз в Брюсселе , Бельгия состоялось девятое заседание подкомитета по занятости и социальным вопросам, здравоохранению, обучению, образованию и молодежи, культуре, информационному обществу и аудивизуальной политике, науке и технологиям.
В совещании под сопредседательством Министерства науки и образования приняла участие делегация в составе представителей министерств иностранных дел, цифрового развития и транспорта, труда и социальной защиты населения, молодежи и спорта, культуры и здравоохранения.
В ходе встречи были обсуждены текущая ситуация и будущие перспективы сотрудничества между Азербайджаном и Европейским Союзом в сферах, охватываемых упомянутым подкомитетом.