Naxçıvanda STEAM Mərkəzi açılıb
Açılış mərasimində Naxçıvan Muxtar Respublikasında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin səlahiyyətli nümayəndəsi Fuad Nəcəfli, elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, Naxçıvan Muxtar Respublikasının təhsil naziri Rəhman Məmmədov və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Qonaqlar mərkəzdə yaradılan şəraitlə tanış olublar. Məlumat verilib ki, zəruri avadanlıqlarla təmin olunan mərkəzdə xüsusi istedadı ilə seçilən bacarıqlı şagirdlərin təhsil alması nəzərdə tutulur.
Qeyd edilib ki, Naxçıvan Muxtar Respublikasında yerləşən 212 məktəbin 156-da STEAM kabinetləri yaradılıb. 400-dən çox müəllim STEAM təlimlərinə, 19 minə yaxın şagird isə STEAM təhsilinə cəlb olunub.

Центр STEAM открыт в Нахчыване
14 июня в Нахчыване состоялась церемония открытия Центра STEAM. В церемонии открытия приняли участие полномочный представитель Президента Азербайджанской Республики в Нахчыванской Автономной Республике Фуад Наджафли, министр науки и образования Эмин Амруллаев, министр образования Нахчыванской Автономной Республики Рахман Мамедов и другие гости.
Гости ознакомились с созданными в центре условиями. Сообщалось, что в центре, оснащенном необходимым оборудованием, будут обучаться талантливые студенты.
Было отмечено, что в 156 из 212 школ, расположенных в Нахчыванской Автономной Республике, имеются классы STEAM. К STEAM-обучению было привлечено более 400 преподавателей, а к STEAM-образованию привлечено около 19 тысяч студентов.