“Təhsil” beynəlxalq cüdo turniri keçiriləcək
9-10 iyun tarixlərində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr olunmuş “Təhsil” beynəlxalq cüdo turniri təşkil olunacaq. Turnir Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı, Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Cüdo Federasiyasının dəstəyi ilə keçiriləcək.
Yarışa uşaq-gənclər idman məktəbləri, idman klubları və xarici ölkələrdən komandalar qatılacaq. Turnirdə Azərbaycanla yanaşı, Slovakiya, Macarıstan, İsveç, Latviya, Qazaxıstan, Niderland, Özbəkistan, Çexiya və Polşadan ümumilikdə 500-dən çox idmançının iştirakı gözlənilir.
Turnirin açılış mərasimi 9 iyun saat 15:00-da Fövqəladə Hallar Nazirliyinin İdman-sağlamlıq Mərkəzində baş tutacaq və İdman TV tərəfindən canlı olaraq yayımlanacaq. 11-13 iyun tarixlərində “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin “Zuğulba” tədris-idman bazasında beynəlxalq və yerli idmançıların iştirakı ilə təlim-məşq toplanışı keçiriləcək.
Qeyd edək ki, turnirin keçirilməsində məqsəd ümummilli lider Heydər Əliyevin irsinin təbliği, yeniyetmə idmançıların yarış təcrübələrinin artırılması, onlar arasında dostluq əlaqələrinin möhkəmləndirilməsi və cüdo idman növü üzrə yeniyetmələrdən ibarət yığma komandalara namizədlərin seçilməsidir.

International judo tournament "Education" will be held
The International judo tournament "Education" dedicated to the 100th anniversary of the birth of national leader Heydar Aliyev will be held on June 9-10.
The tournament will be organized by the Ministry of Science and Education, the Ministry of Youth and Sports with the support of the Azerbaijan Judo Federation.
Children and youth sports schools, sports clubs and teams from foreign countries will take part in the competition. Besides Azerbaijan more than 500 athletes from Slovakia, Hungary, Sweden, Latvia, Kazakhstan, Netherlands, Uzbekistan, Czech Republic and Poland are expected to participate in the tournament.
The opening ceremony of the tournament will be held on June 9 at 15:00 in Sport and Recreation Center of Ministry of Emergency Situations and will be broadcast live on TV channel "Sport".
On June 11-13, a training camp with the participation of international and local athletes will be held at the Zugulba training base of the Republican Sports Center "Education".
It should be noted that the aim of the tournament is to popularize the heritage of national leader Heydar Aliyev, increase competitive experience of young athletes, strengthen friendship between them, and select candidates for national judo teams.