Prezident Kəlbəcər şəhərində məktəb binasının təməlini qoyub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev mayın 27-də Kəlbəcər şəhərində 960 şagird yerlik məktəb binasının təməlqoyma mərasimində iştirak edib.
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev dövlətimizin başçısına görüləcək işlər barədə məlumat verdi.
Bildirildi ki, işğaldan azad olunmuş ərazilərin bərpası prosesində müasir təhsil infrastrukturunun qurulmasına xüsusi diqqət yetirilir. Kəlbəcərdə təməli qoyulan məktəb binası ən müasir standartlara uyğun inşa olunacaq.
Qeyd edildi ki, 41 sinifdən ibarət olacaq məktəb binasında fizika, kimya, biologiya, informatika kabinetləri, müxtəlif təyinatlı səkkiz laboratoriya, akt və idman zalları, yeməkxana və digər zəruri otaqlar yaradılacaq.

Президент заложил фундамент здания школы в городе Кяльбаджар
27 мая Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял участие в церемонии закладки фундамента школы на 960 ученических мест в городе Кяльбаджар.
Mинистр науки и образования Эмин Амруллаев проинформировал главу государства о предстоящей работе.
Было отмечено, что в процессе восстановления освобожденных от оккупации территорий особое внимание уделяется созданию современной инфраструктуры образования. Школьное здание, фундамент которого закладывается в Кяльбаджаре, будет построено в соответствии с самыми современными стандартами.
Подчеркивается, что в здании школы, состоящей из 41 класса, планируется создать кабинеты физики, химии, биологии, информатики, восемь лабораторий различного назначения, актовый и спортивный залы, столовую и другие необходимые помещения.