Elm və təhsil nazirinin müavini İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı çərçivəsində görüşdə iştirak edib
Elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının İƏT – 15 Elm və Texnologiya üzrə Dialoq Platforması çərçivəsində təşkil olunmuş yüksək səviyyəli görüşdə iştirak məqsədilə Qazaxıstana səfər edib.
Mayın 25-də nazir müavini Almatı şəhərində yerləşən Əl-Fərabi Qazax Milli Universitetini ziyarət edib, ali təhsil müəssisəsində tələbələr üçün yaradılan imkanlarla tanış olub.
Mayın 26-da Həsən Həsənli Qazaxıstan Respublikasının elm və ali təhsil naziri Sayasat Nurbekin sədrliyi, İslam Əməkdaşlıq Təşkilatına üzv dövlətlərin təhsil və elm üzrə yüksək səviyyəli məsul şəxslərinin iştirakı ilə keçirilmiş görüşdə iştirak edib.
Görüş zamanı çıxış edən nazir müavini ölkəmizdə elmin inkişafı üçün atılan addımlar və qarşıya qoyulan hədəflər barədə tədbir iştirakçılarına məlumat verib.
Həsən Həsənli həmçinin İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı ilə elm və təhsil sahəsində mövcud əməkdaşlığa toxunaraq Azərbaycan tərəfindən sözügedən təşkilata üzv dövlətlərin vətəndaşları üçün təhsil qrantlarının ayrıldığını xüsusi qeyd edib.
Bundan başqa, nazir müavini Elm və Təhsil Nazirliyinin İƏT çərçivəsində təsis olunan Elm və Texnologiya üzrə Dialoq Platformasında aktiv iştirakda maraqlı olduğunu bildirib.

Deputy Minister of Science and Education attends the 1st Ministerial Meeting of the OIC-15 Dialogue Platform
Deputy Minister of Science and Education Hasan Hasanli visited Kazakhstan to participate in a high-level meeting organized as part of the Organization of Islamic Cooperation (OIC) -15 Dialogue Platform on Science and Technology.
On May 25, the Deputy Minister visited Al-Farabi Kazakh National University, located in Almaty, and familiarized himself with the opportunities created for students at the institution of higher education.
On May 26, Hasan Hasanli participated in a meeting chaired by Minister of Science and Higher Education of the Republic of Kazakhstan Sayasat Nurbek which brought together high-ranking representatives of education and science of member states of the Organization of Islamic Cooperation.
Speaking during the meeting, the Deputy Minister informed the participants of the event about the steps being taken to develop science in our country and the goals set.
Touching upon the existing cooperation with the OIC in the field of science and education Hasan Hasanli stressed that Azerbaijan has allocated educational grants to citizens of member states of the OIC.
In addition, the Deputy Minister noted that the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan is interested in active participation in the dialogue platform on science and technology created as part of the OIC.