Nazir Tbilisi Dövlət Universitetində Heydər Əliyev adına auditoriyanın açılış mərasimində iştirak edib
Mayın 19-da Gürcüstana səfəri çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev İvane Cavaxişvili adına Tbilisi Dövlət Universitetində Heydər Əliyev adına auditoriyanın açılış mərasimində iştirak edib.
Tədbirdə çıxış edən elm və təhsil naziri ümummilli lider Heydər Əliyevin rəhbərliyi altında ölkəmizdə bir çox sahələrdə, o cümlədən təhsil sahəsində həyata keçirilmiş islahatlar və onların nəticələri barədə tədbir iştirakçılarına məlumat verib. Emin Əmrullayev ulu öndərin azərbaycanlı gənclərin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına göstərdiyi dəstəyi xüsusilə vurğulayıb və auditoriyanın açılışına verdiyi dəstəyə görə Tbilisi Dövlət Universitetinə təşəkkürünü bildirib.
Daha sonra elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev ilə Gürcüstanın təhsil və elm naziri Giorgi Amilaxvari Tbilisi şəhərində yerləşən tədris Azərbaycan dilində aparılan M.F.Axundov adına 73 nömrəli məktəbi ziyarət edib və məktəbdə keçirilən “Son zəng” tədbirində iştirak edib.
Səfər çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Gürcüstanın Texniki Universitetini ziyarət edib, ali təhsil müəssisəsinin rektoru David Qurgenidze ilə görüşüb.

Министр принял участие в церемонии открытия аудитории имени Гейдара Алиева в Тбилисском государственном университете
19 мая в рамках своего визита в Грузию министр науки и образования Эмин Амруллаев принял участие в церемонии открытия аудитории имени Гейдара Алиева в Тбилисском государственном университете имени Иване Джавахишвили.
В своем выступлении министр науки и образования проинформировал участников мероприятия о реформах, осуществленных во многих сферах, в том числе в сфере образования, и их результатах в нашей стране под руководством общенационального лидера Гейдара Алиева.
Эмин Амруллаев особо отметил поддержку великим лидером азербайджанской молодежи для обучения в престижных высших учебных заведениях и выразил благодарность Тбилисскому государственному университету за поддержку открытия аудитории.
Затем министр науки и образования Эмин Амруллаев и министр образования и науки Грузии Георгий Амилахвари посетили школу №73 им. М.Ф. Ахундова в Тбилиси, где обучение ведется на азербайджанском языке, и приняли участие в мероприятии «Последний звонок».