Nazir Tbilisi Dövlət Universitetində Heydər Əliyev adına auditoriyanın açılış mərasimində iştirak edib
Mayın 19-da Gürcüstana səfəri çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev İvane Cavaxişvili adına Tbilisi Dövlət Universitetində Heydər Əliyev adına auditoriyanın açılış mərasimində iştirak edib.
Tədbirdə çıxış edən elm və təhsil naziri ümummilli lider Heydər Əliyevin rəhbərliyi altında ölkəmizdə bir çox sahələrdə, o cümlədən təhsil sahəsində həyata keçirilmiş islahatlar və onların nəticələri barədə tədbir iştirakçılarına məlumat verib. Emin Əmrullayev ulu öndərin azərbaycanlı gənclərin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına göstərdiyi dəstəyi xüsusilə vurğulayıb və auditoriyanın açılışına verdiyi dəstəyə görə Tbilisi Dövlət Universitetinə təşəkkürünü bildirib.
Daha sonra elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev ilə Gürcüstanın təhsil və elm naziri Giorgi Amilaxvari Tbilisi şəhərində yerləşən tədris Azərbaycan dilində aparılan M.F.Axundov adına 73 nömrəli məktəbi ziyarət edib və məktəbdə keçirilən “Son zəng” tədbirində iştirak edib.
Səfər çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Gürcüstanın Texniki Universitetini ziyarət edib, ali təhsil müəssisəsinin rektoru David Qurgenidze ilə görüşüb.

On May 19, as part of his visit to Georgia, Minister of Science and Education Emin Amrullayev attended the opening ceremony of the Heydar Aliyev Auditorium at the Tbilisi State University named after Ivane Javakhishvili.
Addressing the event, the Minister of Science and Education informed the participants of the event about the reforms conducted in our country under the leadership of national leader Heydar Aliyev in many spheres of the country, including education sphere, and their results.
Then Minister of Science and Education Emin Amrullaev and Minister of Education and Science of Georgia Georgi Amilakhvari visited school No. 73 named after M.F.Akhundov where education is carried out in the Azerbaijani language and took part in the "Last Bell” school event.
As part of his visit, Minister of Science and Education Emin Amrullaev visited the Technical University of Georgia and met with the rector of the university, David Gurgenidze.