Elm və təhsil naziri Gürcüstanda səfərdədir
Gürcüstanın təhsil və elm naziri Giorgi Amilaxvarinin dəvəti ilə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Gürcüstanda səfərdədir.
Səfər çərçivəsində Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvləri Tbilisi şəhərində yerləşən Heydər Əliyev parkında ümummilli liderin abidəsini ziyarət edib, önünə əklil qoyub və xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Daha sonra Emin Əmrullayev ilə Giorgi Amilaxvarinin görüşü keçirilib. Görüşdə ADA Universitetinin rektoru Hafiz Paşayev də iştirak edib.
Müzakirələr zamanı iki ölkə arasında təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti  və gələcək perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Hər iki ölkədə Azərbaycan və gürcü dillərində tədris aparılan məktəblərin fəaliyyəti, bu məktəblər üçün dərsliklərin qarşılıqlı mübadiləsi yüksək qiymətləndirilib.
Görüşün sonunda ADA Universiteti ilə İvane Cavaxişvili adına Tbilisi Dövlət Universiteti, Gürcüstan Texniki Universiteti və Kutaisi Beynəlxalq Universiteti arasında əməkdaşlıq müqavilələrinin imzalanma mərasimi keçirilib.

Министр науки и образования находится с визитом в Грузии
Делегация во главе с министром науки и образования Эмином Амруллаевым находится с визитом в Грузии по приглашению министра образования и науки Грузии Георгия Амилахвари.
В ходе визита делегация посетила памятник общенациональному лидеру в парке Гейдара Алиева, расположенный в Тбилиси, возложила к нему венок и почтила его память.
Позже состоялась встреча между Эмином Амруллаевым и Гиоргием Амилахвари. Во встрече также принял участие ректор Университета АДА Хафиз Пашаев.
В ходе обсуждений состоялся обмен мнениями о текущей ситуации и дальнейших перспективах сотрудничества в сфере образования между двумя странами. Была высоко оценена деятельность школ обеих стран, где обучение ведется на азербайджанском и грузинском языках, а также взаимный обмен учебниками для этих школ.
В завершение встречи состоялась церемония подписания соглашений о сотрудничестве между Университетом АДА и Тбилисским государственным университетом имени Иване Джавахишвили, Грузинским техническим университетом и Кутаисским международным университетом.