Elm və təhsil naziri Gürcüstanda səfərdədir
Gürcüstanın təhsil və elm naziri Giorgi Amilaxvarinin dəvəti ilə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Gürcüstanda səfərdədir.
Səfər çərçivəsində Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvləri Tbilisi şəhərində yerləşən Heydər Əliyev parkında ümummilli liderin abidəsini ziyarət edib, önünə əklil qoyub və xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Daha sonra Emin Əmrullayev ilə Giorgi Amilaxvarinin görüşü keçirilib. Görüşdə ADA Universitetinin rektoru Hafiz Paşayev də iştirak edib.
Müzakirələr zamanı iki ölkə arasında təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti  və gələcək perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Hər iki ölkədə Azərbaycan və gürcü dillərində tədris aparılan məktəblərin fəaliyyəti, bu məktəblər üçün dərsliklərin qarşılıqlı mübadiləsi yüksək qiymətləndirilib.
Görüşün sonunda ADA Universiteti ilə İvane Cavaxişvili adına Tbilisi Dövlət Universiteti, Gürcüstan Texniki Universiteti və Kutaisi Beynəlxalq Universiteti arasında əməkdaşlıq müqavilələrinin imzalanma mərasimi keçirilib.

Minister of Science and Education visits Georgia
At the invitation of Georgian Minister of Education and Science Georgi Amilakhvari, a delegation headed by Minister of Science and Education Emin Amrullayev is visiting Georgia.
As part of the visit, members of the Azerbaijani delegation visited the monument to the national leader of the Azerbaijani people, Heydar Aliyev in “Heydar Aliyev” Park in Tbilisi, laid a wreath in front of the monument and honored the memory of the national leader Heydar Aliyev.
Then a meeting was held between Emin Amrullaev and Giorgi Amilakhvari. The meeting was also attended by Hafiz Pashayev, Rector of ADA University.
During the discussions, the parties exchanged views on the current state and prospects of cooperation in the field of education between the two countries. The activity of schools in which education is carried out in the Azerbaijani and Georgian languages in both countries and the mutual exchange of textbooks for these schools were highly appreciated.
The meeting concluded with a signing ceremony of cooperation agreements between ADA University and Tbilisi State University named after Ivane Javakhishvili, Georgian Technical University and Kutaisi International University.