“Təhsildə yeni çağırışlar” forumu dünyanın diqqətində
İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının (İƏİT) rəsmi “Twitter” hesabında Bakıda keçiriləcək “Təhsildə yeni çağırışlar” III beynəlxalq forumu barədə məlumat paylaşılıb.
"Daha təhsilli gələcək" şüarı ilə keçiriləcək beynəlxalq forum rəqəmsal dünyada öyrənmək və qlobal səriştələr mövzularını əhatə edəcək.
Forumda UNESCO-nun Baş direktorunun təhsil üzrə müavini Stefania Giannini, İƏİT-in Baş katibinin təhsil siyasəti üzrə xüsusi müşaviri, Təhsil və bacarıqlar üzrə direktoru Andreas Şleyxer, Portuqaliya Təhsilin Qiymətləndirilməsi İnstitutunun İdarə Heyətinin sədri, PISA İdarə Heyətinin Portuqaliyadakı təmsilçisi Luiz Pereira dos Santos, Estoniya Təhsil və Tədqiqat Nazirliyinin Ümumtəhsil şöbəsinin məsləhətçisi, ölkənin PISA üzrə koordinatoru Maye Kitsinq, PISA-nın baş analitiki Maryo Piaceçentini, ABŞ Milli Təhsil və İqtisadiyyat Mərkəzinin Baş Tədqiqat üzrə direktoru Tresi Börns, İƏİT-in baş analitiki, Təhsil Tədqiqatları və İnnovasiyalar Mərkəzinin direktor müavini Stefan Vinsen Lankren, İƏİT-nin Təhsil və bacarıqlar şöbəsinin Təhsil Tədqiqatları və İnnovasiyalar Mərkəzində analitik Mark Fuster təqdimatlar edəcəklər.
Beynəlxalq spikerlərin “Öyrənənləri gələcəyə necə hazırlayaq?”, “Gələcəyin məktəbi necə olmalıdır?”, “Təhsili formalaşdıran qlobal trendlər”, “Təhsildə rəqəmsallaşma yekun həlldirmi?” və digər mövzularda çıxışları nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, beynəlxalq forumda onlayn iştirak üçün 1 noyabr saat 23:00-dək müvafiq linkə keçid edə bilərsiniz: https://bit.ly/3KJjaGh
“Elm və təhsil obyektivdə" foto-video müsabiqəsi başlayır
12.06.2025 - 19:30 -
İdris İsayev AzTU-da Kitabxana İnformasiya Mərkəzinin açılışında iştirak edib
12.06.2025 - 17:45 -
Elm və təhsil naziri "Huawei" şirkətinin rəhbər heyəti ilə görüşüb
12.06.2025 - 17:00 -
Həsən Həsənli VII İqtisadiyyat və İdarəetmə Sahəsində Tədqiqatçıların Beynəlxalq Elmi Konfransının açılışında çıxış edib

Форум «Новые вызовы в образовании» в центре внимания мировой общественности
Организация экономического сотрудничества и развития (ОЭСР) поделилась в своем официальном Twitter-аккаунте информацией о III Международном форуме «Новые вызовы в образовании», который пройдет в Баку.
Форум пройдет под девизом «Более образованное будущее» и охватит такие темы, как процесс обучения и глобальные компетенции в цифровом мире.
На форуме с презентациями на темы «Как подготовить учащихся к будущему?», «Какой должна быть школа будущего?», «Глобальные тренды, формирующие образование», «Цифровизация образования - окончательное решение?» и др. выступят заместитель гендиректора UNESCO по вопросам образования Стефания Джаннини, специальный советник генерального секретаря ОЭСР по образовательной политике, директор Департамента образования и навыков, основатель и руководитель PISA (Программы международной оценки учащихся) Андреас Шлейхер, директор по вопросам образования и навыков, председатель правления Португальского института оценки образования, представитель совета PISA в Португалии Луис Перейра душ Сантуш, советник департамента общего образования Министерства образования и науки Эстонии, координатор PISA в стране Мэй Китсинг, главный аналитик PISA Марио Пьячечентини, главный научный директор Национального центра образования и экономики США Трэйси Бернс, старший аналитик ОЭСР, заместитель директора Центра исследований и инноваций в области образования Стефан Винсент Ланкрен, аналитик Центра исследований и инноваций в области образования департамента образования и навыков ОЭСР Марк Фустер.
Чтобы принять онлайн-участия в международном форуме, можно пройти по соответствующей ссылке до 23:00 1 ноября: https://bit.ly/3KJjaGh.