“Təhsildə yeni çağırışlar” forumu dünyanın diqqətində
İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının (İƏİT) rəsmi “Twitter” hesabında Bakıda keçiriləcək “Təhsildə yeni çağırışlar” III beynəlxalq forumu barədə məlumat paylaşılıb.
"Daha təhsilli gələcək" şüarı ilə keçiriləcək beynəlxalq forum rəqəmsal dünyada öyrənmək və qlobal səriştələr mövzularını əhatə edəcək.
Forumda UNESCO-nun Baş direktorunun təhsil üzrə müavini Stefania Giannini, İƏİT-in Baş katibinin təhsil siyasəti üzrə xüsusi müşaviri, Təhsil və bacarıqlar üzrə direktoru Andreas Şleyxer, Portuqaliya Təhsilin Qiymətləndirilməsi İnstitutunun İdarə Heyətinin sədri, PISA İdarə Heyətinin Portuqaliyadakı təmsilçisi Luiz Pereira dos Santos, Estoniya Təhsil və Tədqiqat Nazirliyinin Ümumtəhsil şöbəsinin məsləhətçisi, ölkənin PISA üzrə koordinatoru Maye Kitsinq, PISA-nın baş analitiki Maryo Piaceçentini, ABŞ Milli Təhsil və İqtisadiyyat Mərkəzinin Baş Tədqiqat üzrə direktoru Tresi Börns, İƏİT-in baş analitiki, Təhsil Tədqiqatları və İnnovasiyalar Mərkəzinin direktor müavini Stefan Vinsen Lankren, İƏİT-nin Təhsil və bacarıqlar şöbəsinin Təhsil Tədqiqatları və İnnovasiyalar Mərkəzində analitik Mark Fuster təqdimatlar edəcəklər.
Beynəlxalq spikerlərin “Öyrənənləri gələcəyə necə hazırlayaq?”, “Gələcəyin məktəbi necə olmalıdır?”, “Təhsili formalaşdıran qlobal trendlər”, “Təhsildə rəqəmsallaşma yekun həlldirmi?” və digər mövzularda çıxışları nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, beynəlxalq forumda onlayn iştirak üçün 1 noyabr saat 23:00-dək müvafiq linkə keçid edə bilərsiniz: https://bit.ly/3KJjaGh
“Elm və təhsil obyektivdə" foto-video müsabiqəsi başlayır
12.06.2025 - 19:30 -
İdris İsayev AzTU-da Kitabxana İnformasiya Mərkəzinin açılışında iştirak edib
12.06.2025 - 17:45 -
Elm və təhsil naziri "Huawei" şirkətinin rəhbər heyəti ilə görüşüb
12.06.2025 - 17:00 -
Həsən Həsənli VII İqtisadiyyat və İdarəetmə Sahəsində Tədqiqatçıların Beynəlxalq Elmi Konfransının açılışında çıxış edib

The 3rd International Forum on “New Challenges in Education” at the centre of the world's attention
The official Twitter account of the Organization for Economic Co-operation and Development (OECD) has published information on the 3rd International Forum on “New Challenges in Education”, to be held in Baku.
The international forum, which will be held under the theme 'A More Education Future', will cover the topics of learning and global competencies in a digital world.
Stefania Giannini, UNESCO Deputy Director General for Education, Andreas Schleicher, special adviser to the Secretary General for Education Policy, Director for Education and Skills, Luis Pereira dos Santos, Chair of the Board of the Portuguese Institute of Educational Assessment, PISA Board Representative in Portugal, Maye Kitting, Adviser to the Estonian Ministry of Education and Research, Country Coordinator for PISE, Mario Piacentini, Senior PISE Analyst, Tracy Burns, Dirk, and the Director of the PISA Board will make presentations at the forum.
Stefania Giannini, UNESCO Deputy Director General for Education, Andreas Schleicher, Special Adviser to the OECD Secretary General for Education Policy and Director for Education and Skills, Luis Pereira dos Santos, Chair of the Board of the Portuguese Institute of Educational Assessment, PISA Board Representative in Portugal, Maye Kitting, Adviser to the General Education Department at the Estonian Ministry of Education and Research, Country Coordinator for PISE, Mario Piacentini, Senior PISE Analyst, Tracy Burns, Director of Research at the US National Center for Education and the Economy, Stéphane Vincent Lankren, OECD Senior Analyst and Deputy Director of the Centre for Educational Research and Innovation, and Mark Fuster, Analyst at the OECD Centre for Educational Research and Innovation will make presentations at the forum
Speeches by international speakers on "How to prepare students for the future?", "What should the school of the future be like?", "Global trends shaping education", "Is digitization in education the final solution?" and other topics are planned.
Please note that to participate in the international forum online until 1 November at 23:00, you can follow the relevant link: https://bit.ly/3KJjaGh