Gürcüstanın təhsil və elm nazirinin səfəri uğurla başa çatıb
Gürcüstanın təhsil və elm naziri Mixeil Çxenkeli Azərbaycana səfəri çərçivəsində Sənaye və İnnovasiyalar üzrə Bakı Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzini ziyarət edib. Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru səlahiyyətlərini icra edən Ceyhun Kərəmov son illərdə ölkəmizdə peşə təhsili sahəsində aparılan islahatlar və əldə olunan nailiyyətlər haqqında məlumat verib.
Görüş zamanı nazir mərkəzdə tədris edilən proqramlar haqqında məlumatlandırılıb və yaradılan şəraitlə  tanış olub. Mixeil Çxenkeli peşə təhsilinin inkişafının öz ölkəsində prioritet istiqamətlərdən biri olduğunu qeyd edib, iki ölkə arasında bu sahədə əməkdaşlıq üçün geniş imkanların mövcudluğunu vurğulayıb.
Daha sonra Çxenkeli ilə Diasporla iş üzrə Dövlət Komitəsində görüş keçirilib. Komitə sədri Fuad Muradov Gürcüstanda yaşayan soydaşlarımızın rifahının Komitənin daim diqqət mərkəzində olduğunu bildirərək onların təhsil hüquqlarının təmin olunmasının  gələcəkdə Gürcüstanın inkişafına töhfə verməsi baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini nəzərə çatdırıb.
Səfər çərçivəsində qonaq ADA Universitetini ziyarət edib və universitetin rektoru, professor Hafiz Paşayev ilə görüşüb. Qonağa universitetin fəaliyyəti, beynəlxalq standartlara əsasən qurulan təhsil və tədris prosesi haqqında məlumat verilib.
Gürcüstanın təhsil və elm naziri Azərbaycan-Fransa Universitetində (UFAZ) də olub. Nazir UFAZ-ın müasir avadanlıqlarla təchiz olunmuş elmi-tədris laboratoriyası ilə tanış olub, universitetin tədris proqramları barədə məlumatlandırılıb.

The visit of the Minister of Education and Science of Georgia ends successfully
Mikheil Chkhenkeli, the Minister of Education and Science of Georgia, visited the Baku State Center for Vocational Education in Industry and Innovation as part of his visit to Azerbaijan. The Acting Director of the State Agency for Vocational Education, Jeyhun Keremov, provided information on the reforms and achievements in the field of vocational education in the Republic of Azerbaijan in recent years.
During the meeting, the Minister was informed about the programs taught at the centre and familiarized with the conditions created there. Mikheil Chkhenkeli noted that the development of vocational education is one of the priority areas in his country and underlined that there are great opportunities for cooperation in this field between the two countries.
There was also a meeting with Mikheil Chkhenkeli at the State Committee for Work with the Diaspora. The chairman of the committee, Fuad Muradov, said that the welfare of our compatriots living in Georgia is always at the centre of attention and noted that ensuring the educational rights of our compatriots is important in terms of their contribution to the future development of Georgia.
During his visit, the guest visited the ADA University and met with the Rector of the ADA university, Professor Hafiz Pashayev. The guest was briefed on the activities of the university, the teaching and educational process based on international standards.
The Minister of Education and Science of Georgia also visited the Azerbaijani-French University (UFAZ). The Minister got acquainted with UFAZ's scientific-educational laboratory, equipped with modern equipment, and was informed of the university's educational programs.