Dərslik layihələrinə dair ictimai rəyin öyrənilməsinə başlanılıb
2022-2023-cü tədris ilinə ölkənin dövlət ümumi təhsil müəssisələrinin III, VII və X sinifləri üçün yeni hazırlanmış və ya təkmilləşdirilmiş dərslik və onunla komplekt təşkil edən metodik vəsaitlərinə dair ictimai rəyin öyrənilməsi prosesinə başlanılıb. Bu məqsədlə dərslik komplektlərinin layihələri www.trims.edu.az saytının “İctimai müzakirədə olanlar” bölməsində yerləşdirilir. Yaxın müddətdə bütün layihələrin sayta yerləşdirilməsi başa çatacaq.
Sayta daxil olaraq qeyd edilən bölmədə yerləşdirilmiş dərslik komplektlərinin məzmunu ilə tanış olmaq, eyni zamanda xüsusi ayrılmış sahədə irad və təklifləri yazmaq mümkündür. İrad və təkliflər derslik@edu.gov.az elektron ünvanına da göndərilə bilər.
Təhsil Nazirliyi elm adamlarını, təhsil işçilərini, valideynləri, aidiyyəti dövlət qurumlarını, müxtəlif ictimai birlikləri və bütün maraqlı tərəfləri müzakirəyə çıxarılmış dərslik layihələrinə dair rəy, irad və təkliflərini bildirməyə dəvət edir.

Начались опросы общественного мнения о проектах учебников
На 2022-2023 учебный год начат процесс изучения общественного мнения о вновь разработанных или усовершенствованных  учебниках для III, VII и X классов государственных общеобразовательных учреждений страны и методических пособиях, входящих в комплект. С этой целью проекты учебников размещаются на сайте www.trims.edu.az  в разделе "İctimai müzakirədə olanlar".    Размещение всех проектов на сайте будет завершено в ближайшее время.
Желающие принять участие в обсуждении учебников могут посетить раздел "İctimai müzakirədə olanlar" на сайте www.trims.edu.az, ознакомиться с размещенными там проектами и оставить свои замечания и предложения. Замечания и предложения можно отправлять и на электронную почту  derslik@edu.gov.az .
Министерство образования Азербайджана приглашает  работников сферы образования, представителей интеллигенции, родителей и все заинтересованные стороны принять активное участие в обсуждении проектов учебников, подготавливаемых для государственных общеобразовательных учреждений.