“Novruz mühazirələri”nə başlanılır
Qazax Müəllimlər Seminariyasının və Bakı Dövlət Universitetinin 100 illik yubileylərinə həsr olunmuş builki “Novruz mühazirələri”nin Lənkəranda, Bakıda və Qazaxda keçirilməsi planlaşdırılır.
“Bakı Dövlət Universiteti-100: tarix və gələcəyin tandemi” mövzusunda ilk “Novruz mühazirəsi” Lənkəran Dövlət Universitetində baş tutacaq. Mühazirədə professor Anar İsgəndərov Bakı Dövlət Universitetinin milli özünüdərkin inkişafındakı rolu, onun mənəvi varislərindən olan Lənkəran Dövlət Universitetinin qarşısında dayanan prioritetlər barədə çıxış edəcək.
Təhsil Nazirliyi 2016-cı ildən etibarən “Novruz  mühazirələri” keçirir. Mühazirələrdə millət vəkilləri, tanınmış alimlər, beynəlxalq və yerli təhsil ekspertləri tərəfindən Azərbaycanın tarixi, elmi, mədəniyyəti və təhsili üzrə müxtəlif məsələlər ictimaiyyətə çatdırılır.
“Novruz mühazirələri”nin informasiya dəstəyi Real televiziyasına və Onlayn Xəbər Agentliyinə (ONA) məxsusdur.

The Minister of Education meets with a delegation from the Republic of Turkey.
On May 20, Minister of Education Emin Amrullayev met with a delegation led by the new Ambassador of the Republic of Turkey to the Republic of Azerbaijan Cahit Bagci and the Chairman of the Turkish Education Foundation Birol Akgun.
During the meeting, the current state and future prospects of cooperation between the two countries in the field of education were discussed. The paries also stressed the importance of the upcoming visit of the Minister of National Education of the Republic of Turkey Ziya Selcuk to our country in late May.
At the end of the meeting, a protocol was signed between the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan and the Turkish Education Foundation.