Elm və təhsil naziri qazaxıstanlı həmkarı ilə görüşüb
İyunun 8-də Türk Dövlətləri Təşkilatı Təhsil Nazirlərinin 9-cu görüşü çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Qazaxıstan Respublikasının elm və ali təhsil naziri Sayasat Nurbek ilə görüşüb.
Görüş zamanı iki ölkə arasında elm və ali təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və gələcəkdə icrası nəzərdə tutulan təşəbbüslər müzakirə olunub. Xüsusilə hər iki ölkənin ali təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, birgə elmi-tədqiqat layihələrinin həyata keçirilməsi imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

The Minister of Science and Education meets with his Kazakh counterpart
On 8 June, during the 9th Meeting of Ministers of Education of the Organization of Turkic States, Emin Amrullayev, Minister of Science and Education, met with Sayasat Nurbek, Minister of Science and Higher Education of the Republic of Kazakhstan.
During the meeting, the participants discussed the current state of cooperation between the two countries in the fields of science and higher education, as well as initiatives planned for the future. In particular, there was an exchange of views on opportunities to expand cooperation between higher education institutions in both countries and to carry out joint scientific-research projects.