Elm və təhsil naziri qazaxıstanlı həmkarı ilə görüşüb
İyunun 8-də Türk Dövlətləri Təşkilatı Təhsil Nazirlərinin 9-cu görüşü çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Qazaxıstan Respublikasının elm və ali təhsil naziri Sayasat Nurbek ilə görüşüb.
Görüş zamanı iki ölkə arasında elm və ali təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və gələcəkdə icrası nəzərdə tutulan təşəbbüslər müzakirə olunub. Xüsusilə hər iki ölkənin ali təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, birgə elmi-tədqiqat layihələrinin həyata keçirilməsi imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Министр науки и образования встретился со своим казахстанским коллегой
8 июня в рамках 9-го заседания министров образования Организации тюркских государств министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с министром науки и высшего образования Республики Казахстан Саясатом Нурбеком.
В ходе встречи обсуждалось текущее состояние сотрудничества между двумя странами в области науки и высшего образования, а также инициативы, запланированные к реализации в будущем. В частности, состоялся обмен мнениями о возможностях расширения сотрудничества между высшими учебными заведениями обеих стран и реализации совместных научно-исследовательских проектов.