Emin Əmrullayev Türkiyənin milli təhsil naziri ilə görüşüb
İyunun 8-də Türk Dövlətləri Təşkilatı (TDT) Təhsil Nazirlərinin 9-cu görüşü çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Türkiyə Respublikasının milli təhsil naziri Yusuf Tekin ilə görüşüb.
Görüş zamanı iki ölkə arasında ümumi və peşə təhsili sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və gələcəkdə icrası nəzərdə tutulan təşəbbüslər müzakirə olunub. Xüsusilə İstanbulda açılması planlaşdırılan ümumi təhsil müəssisəsi, eləcə də iki ölkənin peşə təhsili müəssisələri arasında əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Встреча Эмина Амруллаева с министром национального образования Турции
8 июня в рамках 9-й встречи министров образования Организации тюркских государств (ОТГ) министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с министром национального образования Турецкой Республики Юсуфом Текином.
В ходе встречи обсуждалось текущее состояние сотрудничества между двумя странами в области общего и профессионального образования, а также инициативы, запланированные к реализации в будущем. В частности, состоялся обмен мнениями по поводу планируемого открытия учреждения общего образования в Стамбуле, а также о возможностях сотрудничества между учреждениями профессионального образования двух стран.