Elm və təhsil naziri YÖK sədri Erol Özvarla görüşüb
İyunun 8-də Türk Dövlətləri Təşkilatı Təhsil Nazirlərinin 9-cu görüşü çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Türkiyə Respublikasının Ali Təhsil Şurasının (YÖK) sədri Erol Özvarla görüşüb.
Görüş zamanı iki ölkə arasında ali təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və gələcəkdə icrası nəzərdə tutulan təşəbbüslər müzakirə olunub. Xüsusilə hər iki ölkənin ali təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, birgə elmi-tədqiqat layihələrinin həyata keçirilməsi, eləcə də Türkiyə-Azərbaycan Universiteti çərçivəsində əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Министр науки и образования встретился с главой YÖK Эролом Озваром
8 июня в рамках 9-го заседания министров образования Организации тюркских государств министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с председателем Совета по высшему образованию (YÖK) Турецкой Республики Эролом Озваром.
В ходе встречи обсуждалось текущее состояние сотрудничества в области высшего образования между двумя странами и инициативы, запланированные к реализации в будущем. В частности, состоялся обмен мнениями по вопросам расширения сотрудничества между высшими учебными заведениями обеих стран, реализации совместных научно-исследовательских проектов, а также возможностей сотрудничества в рамках Турецко-Азербайджанского университета.