Elm və təhsil naziri YÖK sədri Erol Özvarla görüşüb
İyunun 8-də Türk Dövlətləri Təşkilatı Təhsil Nazirlərinin 9-cu görüşü çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Türkiyə Respublikasının Ali Təhsil Şurasının (YÖK) sədri Erol Özvarla görüşüb.
Görüş zamanı iki ölkə arasında ali təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və gələcəkdə icrası nəzərdə tutulan təşəbbüslər müzakirə olunub. Xüsusilə hər iki ölkənin ali təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, birgə elmi-tədqiqat layihələrinin həyata keçirilməsi, eləcə də Türkiyə-Azərbaycan Universiteti çərçivəsində əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

The Minister of Science and Education meets with YÖK Chairman Erol Özvar
On 8 June, as part of the 9th meeting of the Ministers of Education of the Organization of Turkic States, the Minister of Science and Education, Emin Amrullayev, met with Erol Özvar, the Chairman of the Higher Education Council of the Republic of Türkiye (YÖK).
During the meeting, the current state of affairs and future initiatives for cooperation in the field of higher education between the two countries were discussed. In particular, views were exchanged on expanding cooperation between higher education institutions in both countries, implementing joint research projects, and exploring opportunities for cooperation within the framework of the Turkish-Azerbaijani University.