Emin Əmrullayev Şimali İrlandiyanın Belfast Kraliça Universitetində olub
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Şimali İrlandiyanın Belfast Kraliça Universitetini (Queen's Belfast University) ziyarət edib.
Səfər çərçivəsində universitet rəhbərliyi ilə geniştərkibli görüş keçirilib. Görüşdə ali təhsil sahəsində əməkdaşlıq perspektivləri, universitetlərarası əlaqələrin inkişafı, elmi-tədqiqat və akademik mübadilə imkanları müzakirə olunub.
Nümayəndə heyəti həmçinin universitetin kampusu, tədris auditoriyaları və tədqiqat mərkəzləri ilə tanış olub. Universitetdə tətbiq olunan müasir təhsil yanaşmaları və innovativ infrastruktur barədə məlumat verilib.

Эмин Амруллаев посетил Университет Квинс в Белфасте
Делегация во главе с министром науки и образования Эмином Амруллаевым посетила Университет Квинс в Белфасте (Северная Ирландия).
В ходе визита состоялась всесторонняя встреча с администрацией университета. На встрече обсуждались перспективы сотрудничества в сфере высшего образования, развитие межуниверситетских связей, а также возможности для научных исследований и академического обмена.
Делегация также посетила кампус университета, учебные аудитории и исследовательские центры. Им рассказали о современных образовательных подходах и инновационной инфраструктуре, внедренных в университете.