Universitetlərimizin THE beynəlxalq reytinqindəki göstəriciləri müzakirə olunub
Londonda keçirilən Dünya Təhsil Forumu çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev “Times Higher Education” (THE) beynəlxalq reytinq agentliyinin qlobal məsələlər üzrə baş icraçı direktoru Fil Beyti ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin THE beynəlxalq reytinqlərində mövcud təmsilçilik göstəriciləri, son illərdə əldə olunan irəliləyişlər və universitetlərin qlobal rəqabət qabiliyyətinin artırılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər müzakirə olunub.
Tərəflər Azərbaycan universitetlərinin beynəlxalq akademik nüfuzunun gücləndirilməsi və qlobal reytinqlərdə daha yüksək nəticələr əldə etməsi baxımından əməkdaşlığın əhəmiyyətini vurğulayıblar.

The indicators of our universities in the THE international ranking were discussed
Within the framework of the World Education Forum held in London, Minister of Science and Education Emin Amrullayev met with Phil Baty, Chief Executive Officer for Global Affairs of the international rating agency “Times Higher Education” (THE).
During the meeting, the current representation indicators of Azerbaijani higher education institutions in the THE international rankings, the progress achieved in recent years, and the measures taken to increase the global competitiveness of universities were discussed.
The parties emphasized the importance of cooperation in terms of strengthening the international academic reputation of Azerbaijani universities and achieving higher results in global rankings.