Universitetlərimizin THE beynəlxalq reytinqindəki göstəriciləri müzakirə olunub
Londonda keçirilən Dünya Təhsil Forumu çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev “Times Higher Education” (THE) beynəlxalq reytinq agentliyinin qlobal məsələlər üzrə baş icraçı direktoru Fil Beyti ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin THE beynəlxalq reytinqlərində mövcud təmsilçilik göstəriciləri, son illərdə əldə olunan irəliləyişlər və universitetlərin qlobal rəqabət qabiliyyətinin artırılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər müzakirə olunub.
Tərəflər Azərbaycan universitetlərinin beynəlxalq akademik nüfuzunun gücləndirilməsi və qlobal reytinqlərdə daha yüksək nəticələr əldə etməsi baxımından əməkdaşlığın əhəmiyyətini vurğulayıblar.

Обсуждались показатели наших университетов в международном рейтинге THE
В рамках Всемирного форума по образованию, проходившего в Лондоне, министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с главным исполнительным директором по глобальным вопросам международного рейтингового агентства Times Higher Education (THE) Филом Бейти.
В ходе встречи обсуждались текущие показатели представленности азербайджанских высших учебных заведений в международных рейтингах THE, прогресс, достигнутый в последние годы, и меры, принятые для повышения глобальной конкурентоспособности университетов.
Стороны подчеркнули важность сотрудничества в плане укрепления международной академической репутации азербайджанских университетов и достижения более высоких результатов в мировых рейтингах.