Azərbaycan və Özbəkistan arasında elm və ali təhsil əməkdaşlığı müzakirə olunub
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Dünya Təhsil Forumu çərçivəsində Özbəkistan Respublikasının ali təhsil, elm və innovasiyalar nazirinin birinci müavini Sardor Racabov ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan və Özbəkistan arasında ali təhsil, elm və innovasiya sahələrində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və inkişaf perspektivləri müzakirə olunub. Universitetlərarası əlaqələrin genişləndirilməsi, birgə elmi tədqiqat layihələrinin təşviq edilməsi, akademik mübadilə proqramları və innovasiya ekosisteminin inkişafı istiqamətində əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər elm və ali təhsil sahəsində müasir yanaşmaların tətbiqi, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsinə dair razılığa gəliblər.

Обсуждалось сотрудничество Азербайджана и Узбекистана в области науки и высшего образования
В рамках Всемирного форума по образованию министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с первым заместителем министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан Сардором Раджабовым.
На встрече обсуждалось текущее состояние и перспективы развития сотрудничества между Азербайджаном и Узбекистаном в области высшего образования, науки и инноваций. Состоялся обмен мнениями о возможностях сотрудничества в расширении межуниверситетских связей, продвижении совместных научно-исследовательских проектов, программ академического обмена и развитии инновационной экосистемы.
Стороны договорились применять современные подходы в области науки и высшего образования, а также расширять сотрудничество в областях, представляющих взаимный интерес.