Emin Əmrullayev OECD-nin təhsil və bacarıqlar üzrə direktoru ilə görüşüb
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Dünya Təhsil Forumu çərçivəsində İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının (OECD) təhsil və bacarıqlar üzrə direktoru Andreas Şleyxerlə görüş keçirib.
Görüş zamanı Azərbaycan ilə OECD arasında təhsil sahəsində əməkdaşlığın hazırkı vəziyyəti və gələcək istiqamətləri müzakirə olunub. Tərəflər xüsusilə şagird nailiyyətlərinin qiymətləndirilməsi, təhsildə keyfiyyət göstəricilərinin təkmilləşdirilməsi və müasir bacarıqların inkişafı sahəsində əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Görüşdə beynəlxalq qiymətləndirmə mexanizmlərinin təhsil siyasətinin formalaşdırılmasında rolu qeyd olunub, məlumat əsaslı qərarvermə və təhsildə innovativ yanaşmaların tətbiqi istiqamətində birgə fəaliyyət perspektivləri nəzərdən keçirilib.

Эмин Амруллаев встретился с директором по образованию и навыкам ОЭСР
В рамках Всемирного форума по вопросам образования министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с директором по образованию и навыкам Организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР) Андреасом Шлейхером.
В ходе встречи обсуждались текущее состояние и будущие направления сотрудничества в области образования между Азербайджаном и странами ОЭСР. Стороны обменялись мнениями о возможностях сотрудничества в области оценивания успеваемости учащихся, повышения качества образования и развития современных навыков.
На встрече была отмечена роль международных механизмов оценивания в формировании образовательной политики, а также обсуждены перспективы совместных действий в направлении принятия решений на основе информации и применения инновационных подходов в образовании.