Emin Əmrullayev Londonda UNESCO nümayəndəsi ilə görüşüb
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Londonda təşkil edilən Dünya Təhsil Forumu çərçivəsində UNESCO-nun Baş direktorunun yeni təyin olunmuş təhsil üzrə müavini Qun Şen ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı tərəflər təhsil sahəsində mövcud əməkdaşlıq, qlobal təşəbbüslərdə birgə iştirak istiqamətində əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər.
Görüşdə təhsildə innovativ yanaşmalar və dayanıqlı inkişaf məqsədləri istiqamətində birgə fəaliyyətin əhəmiyyəti qeyd edilib, gələcəkdə birgə layihələrin həyata keçirilməsi, təhsil sahəsində beynəlxalq təcrübə mübadiləsinin genişləndirilməsi və əməkdaşlığın daha da dərinləşdirilməsi ilə bağlı razılıq əldə olunub.

Emin Amrullayev meets with a UNESCO representative in London
Science and Education Minister of Azerbaijan Emin Amrullayev met with UNESCO's newly appointed assistant director-general for education, Quan Shen, on the sidelines of the World Education Forum held in London.
During the meeting, the parties exchanged views on expanding cooperation in education, joint participation in global initiatives and the application of innovative approaches.
The meeting highlighted the importance of joint activities in the area of innovative approaches in education and achieving of the Sustainable Development Goals. An agreement was reached on the implementation of joint projects in the future, the expansion of international experience exchange in the field of education, and the further deepening of cooperation.