Emin Əmrullayev Londonda UNESCO nümayəndəsi ilə görüşüb
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Londonda təşkil edilən Dünya Təhsil Forumu çərçivəsində UNESCO-nun Baş direktorunun yeni təyin olunmuş təhsil üzrə müavini Qun Şen ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı tərəflər təhsil sahəsində mövcud əməkdaşlıq, qlobal təşəbbüslərdə birgə iştirak istiqamətində əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər.
Görüşdə təhsildə innovativ yanaşmalar və dayanıqlı inkişaf məqsədləri istiqamətində birgə fəaliyyətin əhəmiyyəti qeyd edilib, gələcəkdə birgə layihələrin həyata keçirilməsi, təhsil sahəsində beynəlxalq təcrübə mübadiləsinin genişləndirilməsi və əməkdaşlığın daha da dərinləşdirilməsi ilə bağlı razılıq əldə olunub.

Эмин Амруллаев встретился с представителем ЮНЕСКО в Лондоне
Министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с новоназначенным заместителем генерального директора ЮНЕСКО по вопросам образования Гун Шэнем в рамках Всемирного форума по вопросам образования, проходившего в Лондоне.
В ходе встречи стороны обсудили существующее сотрудничество в сфере образования и возможности взаимодействия в направлении совместного участия в глобальных инициативах.
На встрече была отмечена важность инновационных подходов в образовании и совместной деятельности в направлении достижения Целей устойчивого развития, а также достигнута договоренность о реализации совместных проектов в будущем, расширении международного обмена опытом в сфере образования и дальнейшем углублении сотрудничества.