Elm və təhsil naziri Beynəlxalq Bakalavriat (IB) Təşkilatının baş direktoru ilə görüşüb
17–20 may 2026-cı il tarixlərində Böyük Britaniyanın London şəhərində keçirilən Dünya Təhsil Forumu çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Beynəlxalq Bakalavriat (IB) Təşkilatının baş direktoru Olli-Pekka Heinonen ilə ikitərəfli görüş keçirib.
Görüş zamanı ümumi təhsildə məzmun və qiymətləndirmə islahatları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, innovativ təhsil yanaşmaları və gələcək əməkdaşlıq perspektivlərinə toxunulub.
Görüş iştirakçıları kompetensiyaəsaslı kurikulum yanaşmaları və şagirdyönümlü tədris modellərini də müzakirə ediblər. Həmçinin, müasir qiymətləndirmə yanaşmaları və şagird nailiyyətlərinin ölçülməsi sahəsində beynəlxalq təcrübə nəzərdən keçirilib.

The Minister of Science and Education meets with the Director General of the International Baccalaureate Organization (IB)
Within the framework of the World Education Forum held in London, United Kingdom, from 17 to 20 May 2026, a delegation led by the Minister of Science and Education, Emin Amrullaev, held a bilateral meeting with the Director General of the International Baccalaureate Organization (IB) Olli-Pekka Heinonen.
During the meeting, participants exchanged views on reforms related to curriculum and assessment in general education, and discussed innovative educational approaches and prospects for future cooperation.
The meeting participants also discussed competency-based approaches to curriculum development and student-centered learning models. In addition, they reviewed international best practices regarding modern methods of assessing and measuring student achievement.