Elm və təhsil naziri Beynəlxalq Bakalavriat (IB) Təşkilatının baş direktoru ilə görüşüb
17–20 may 2026-cı il tarixlərində Böyük Britaniyanın London şəhərində keçirilən Dünya Təhsil Forumu çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Beynəlxalq Bakalavriat (IB) Təşkilatının baş direktoru Olli-Pekka Heinonen ilə ikitərəfli görüş keçirib.
Görüş zamanı ümumi təhsildə məzmun və qiymətləndirmə islahatları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, innovativ təhsil yanaşmaları və gələcək əməkdaşlıq perspektivlərinə toxunulub.
Görüş iştirakçıları kompetensiyaəsaslı kurikulum yanaşmaları və şagirdyönümlü tədris modellərini də müzakirə ediblər. Həmçinin, müasir qiymətləndirmə yanaşmaları və şagird nailiyyətlərinin ölçülməsi sahəsində beynəlxalq təcrübə nəzərdən keçirilib.

Министр науки и образования встретился с генеральным директором Организации международного бакалавриата (IB)
Делегация во главе с министром науки и образования Эмином Амруллаевым провела двустороннюю встречу с генеральным директором Организации международного бакалавриата (IB) Олли-Пеккой Хейноненом в рамках Всемирного форума по образованию, проходившего 17-20 мая 2026 года в Лондоне (Великобритания).
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам реформ содержания и оценивания в общем образовании, были затронуты инновационные образовательные подходы и перспективы будущего сотрудничества.
Участники встречи также обсудили компетентностно-ориентированные подходы к разработке учебных программ и модели обучения, ориентированные на ученика. Кроме того, они рассмотрели международный опыт в области современных методов оценивания и измерения успеваемости учащихся.