Emin Əmrullayev "Google" nümayəndəsi ilə təhsil texnologiyalarını müzakirə edib
Mayın 18-də Londonda keçirilən Dünya Təhsil Forumu çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev ilə "Google" şirkətinin “Google for Education” üzrə regional direktoru Kolin Marson arasında görüş baş tutub.
Görüş zamanı məktəblərdə rəqəmsal ekosistemin inkişafı, təhsil müəssisələrində bulud texnologiyalarının tətbiqi, müəllim və şagirdlər üçün innovativ onlayn alətlərdən istifadənin genişləndirilməsi, eləcə də süni intellekt əsaslı həllərin tədris prosesinə inteqrasiyası məsələləri ətrafında müzakirələr aparılıb.
Həmçinin "Google" şirkətinin Azərbaycanda təhsil sahəsində həyata keçirdiyi layihələr diqqətə çatdırılıb. Bildirilib ki, "Rəqəmsal məktəb"də tətbiq olunan “Google for Education” alətləri bir sıra təhsil müəssisələrində tədris imkanlarının genişləndirilməsinə töhfə verib.

Эмин Амруллаев обсудил образовательные технологии с представителем Google
18 мая в рамках Всемирного форума по образованию, проходившего в Лондоне, состоялась встреча министра науки и образования Эмина Амруллаева и регионального директора Google по направлению Google for Education Колина Марсона.
В ходе встречи обсуждались вопросы развития цифровой экосистемы в школах, применения облачных технологий в образовательных учреждениях, расширения использования инновационных онлайн-инструментов для учителей и учащихся, а также интеграции решений на основе искусственного интеллекта в образовательный процесс.
Также были освещены проекты, реализованные Google в сфере образования в Азербайджане. Было отмечено, что инструменты Google for Education, внедренные в «Цифровую школу», способствовали расширению образовательных возможностей в ряде учебных заведений.