Emin Əmrullayev "Google" nümayəndəsi ilə təhsil texnologiyalarını müzakirə edib
Mayın 18-də Londonda keçirilən Dünya Təhsil Forumu çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev ilə "Google" şirkətinin “Google for Education” üzrə regional direktoru Kolin Marson arasında görüş baş tutub.
Görüş zamanı məktəblərdə rəqəmsal ekosistemin inkişafı, təhsil müəssisələrində bulud texnologiyalarının tətbiqi, müəllim və şagirdlər üçün innovativ onlayn alətlərdən istifadənin genişləndirilməsi, eləcə də süni intellekt əsaslı həllərin tədris prosesinə inteqrasiyası məsələləri ətrafında müzakirələr aparılıb.
Həmçinin "Google" şirkətinin Azərbaycanda təhsil sahəsində həyata keçirdiyi layihələr diqqətə çatdırılıb. Bildirilib ki, "Rəqəmsal məktəb"də tətbiq olunan “Google for Education” alətləri bir sıra təhsil müəssisələrində tədris imkanlarının genişləndirilməsinə töhfə verib.

Emin Amrullayev discussed educational technologies with a representative of “Google” company
On May 18, as a part of the World Education Forum held in London, a meeting took place between the Minister of Science and Education, Emin Amrullayev, and Google for Education Regional Director at Google, Colin Marson.
During the meeting, issues related to the development of the digital ecosystem in schools, the application of cloud technologies in educational institutions, the expansion of the use of innovative online tools for teachers and students, as well as the integration of AI-based solutions into the educational process were discussed.
Projects implemented by Google in the field of education in Azerbaijan were also highlighted. It was noted that Google for Education tools, integrated into the "Digital School" initiative, contributed to expanding educational opportunities in a number of educational institutions.