Emin Əmrullayev Londonda "Microsoft" nümayəndəsi ilə görüşüb
Mayın 18-də Dünya Təhsil Forumu çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev ilə "Microsoft" şirkətinin Qlobal Təhsil üzrə direktoru Dina Qobaşi arasında ikitərəfli görüş keçirilib.
Görüş zamanı təhsil sahəsində rəqəmsal transformasiya, süni intellekt həllərinin tədris prosesinə inteqrasiyası, müəllimlərin rəqəmsal bacarıqlarının inkişafı və innovativ texnologiyaların tətbiqi istiqamətində əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
Tərəflər həmçinin "Microsoft" şirkətinin Azərbaycanda həyata keçirdiyi təşəbbüslərə də toxunublar. Şirkət tərəfindən "Rəqəmsal məktəb"də tətbiq edilən imkanların genişləndirilməsinin əhəmiyyəti qeyd olunub.

Эмин Амруллаев встретился с представителем Microsoft в Лондоне
18 мая в рамках Всемирного форума по образованию состоялась двусторонняя встреча министра науки и образования Эмина Амруллаева и глобального директора Microsoft по образованию Дины Гобаши.
В ходе встречи обсуждались возможности сотрудничества в области цифровой трансформации образования, интеграции решений на основе искусственного интеллекта в учебный процесс, развития цифровых навыков учителей и применения инновационных технологий.
Стороны также затронули инициативы, реализуемые Microsoft в Азербайджане. Была отмечена важность расширения возможностей, предоставляемых компанией в рамках «Цифровой школы».