Emin Əmrullayev Londonda "Microsoft" nümayəndəsi ilə görüşüb
Mayın 18-də Dünya Təhsil Forumu çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev ilə "Microsoft" şirkətinin Qlobal Təhsil üzrə direktoru Dina Qobaşi arasında ikitərəfli görüş keçirilib.
Görüş zamanı təhsil sahəsində rəqəmsal transformasiya, süni intellekt həllərinin tədris prosesinə inteqrasiyası, müəllimlərin rəqəmsal bacarıqlarının inkişafı və innovativ texnologiyaların tətbiqi istiqamətində əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
Tərəflər həmçinin "Microsoft" şirkətinin Azərbaycanda həyata keçirdiyi təşəbbüslərə də toxunublar. Şirkət tərəfindən "Rəqəmsal məktəb"də tətbiq edilən imkanların genişləndirilməsinin əhəmiyyəti qeyd olunub.

Emin Ammullayev meets with a representative of “Microsoft” in London
On May 18, as part of the World Education Forum, a bilateral meeting took place between the Minister of Science and Education Emin Amrullayev and “Microsoft” company's Director for Global Education Dina Gobashi.
During the meeting, opportunities for cooperation in the field of digital transformation of education were discussed, including the integration of artificial intelligence-based solutions into the learning process, the development of digital skills for teachers, and the application of innovative technologies.
The parties also touched upon initiatives implemented by “Microsoft” in Azerbaijan. The importance of expanding the opportunities provided by the company within the framework of the "Digital School" program was noted.