Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 17–20 may 2026-cı il tarixlərində Böyük Britaniyanın London şəhərində keçirilən Dünya Təhsil Forumunda iştirak edir.
Forum “Ortaq gələcək üçün təhsil: sülh, planet, məqsəd və inkişaf yolları” mövzusuna həsr olunub.
Forum çərçivəsində dünyanın müxtəlif ölkələrindən təhsil nazirləri, beynəlxalq təşkilatlar və strateji tərəfdaşlar bir araya gələrək inklüziv, keyfiyyətli və gələcəyə yönəlmiş təhsil sistemlərinin qurulması, beynəlxalq əməkdaşlığın gücləndirilməsi və müasir çağırışlara uyğun həll yollarının müzakirəsini aparacaqlar.

Minister of Science and Education attends the World Education Forum
The delegation led by the Azerbaijani Minister of Science and Education, Emin Amrullayev, is participating in the World Education Forum held in London, the UK, on May 17-20, 2026.
The forum is dedicated to the theme "Educating for a shared future: peace, planet, purpose and development pathways".
Within the framework of the forum, ministers of education, international organizations and strategic partners from around the world will come together to discuss the creation of inclusive, high-quality and future-oriented education systems, strengthening international cooperation and solutions appropriate to modern challenges.