Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 17–20 may 2026-cı il tarixlərində Böyük Britaniyanın London şəhərində keçirilən Dünya Təhsil Forumunda iştirak edir.
Forum “Ortaq gələcək üçün təhsil: sülh, planet, məqsəd və inkişaf yolları” mövzusuna həsr olunub.
Forum çərçivəsində dünyanın müxtəlif ölkələrindən təhsil nazirləri, beynəlxalq təşkilatlar və strateji tərəfdaşlar bir araya gələrək inklüziv, keyfiyyətli və gələcəyə yönəlmiş təhsil sistemlərinin qurulması, beynəlxalq əməkdaşlığın gücləndirilməsi və müasir çağırışlara uyğun həll yollarının müzakirəsini aparacaqlar.

Министр науки и образования принимает участие во Всемирном форуме по образованию
Делегация во главе с министром науки и образования Эмином Амруллаевым принимает участие во Всемирном форуме по образованию, который проходит в Лондоне (Великобритания) 17–20 мая 2026 года.
Форум посвящен теме «Образование для общего будущего: мир, планета, цели и пути развития».
В рамках форума соберутся министры образования разных стран мира, представители международных организаций и стратегических партнеров, чтобы обсудить создание инклюзивных, высококачественных и ориентированных на будущее систем образования, укрепление международного сотрудничества и решения, отвечающие современным вызовам.