Emin Əmrullayev Qazaxıstanda “Study in Azerbaijan” beynəlxalq təhsil sərgisi ilə tanış olub
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Qazaxıstanın Almatı şəhərinə səfər çərçivəsində Əl-Farabi adına Qazax Milli Universitetinin Farabi Hub İnnovasiya Mərkəzində keçirilən Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin “Study in Azerbaijan” beynəlxalq təhsil sərgisi ilə tanış olub.
Nümayəndə heyəti universitet stendlərinə baxış keçirib, sərgi çərçivəsində Azərbaycanın müxtəlif ali təhsil müəssisələri tərəfindən təqdim olunan təhsil proqramları, beynəlxalq əməkdaşlıq imkanları və tələbələr üçün mövcud təqaüd imkanları barədə ətraflı məlumat diqqətə çatdırılıb.
Daha sonra nümayəndə heyəti Farabi Hub İnnovasiya Mərkəzində mövcud şəraitlə tanış olublar. Ziyarət zamanı nümayəndə heyətinə mərkəzin fəaliyyəti, eləcə də innovasiya və texnologiya yönümlü layihələr barədə ətraflı məlumat təqdim olunub. Tanışlıq çərçivəsində mərkəzin müasir laboratoriyalarına da baxış keçirilib.

Emin Amrullayev toured the international educational exhibition "Study in Azerbaijan" in Kazakhstan
A delegation led by the Minister of Science and Education, Emin Amrullayev, during their visit to Almaty, Kazakhstan, toured the international educational exhibition "Study in Azerbaijan." The exhibition was held at the "Farabi Hub" Innovation Center of Al-Farabi Kazakh National University.
The delegation toured the university stands. The exhibition featured detailed information on educational programs offered by various higher education institutions of Azerbaijan, opportunities for international cooperation, and available scholarships for students.
The delegation was introduced to the facilities at the "Farabi Hub" Innovation Center. During the delegation's visit, detailed information was provided about the center's activities, as well as projects focused on innovation and technology. Modern laboratories within the center were also showcased.