Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Qazaxıstanın Qazax Milli Tədqiqat Texniki Universitetini ziyarət edib
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Qazaxıstan Respublikasının Almatı şəhərinə səfəri çərçivəsində aprelin 7-də Satbayev adına Qazax Milli Tədqiqat Texniki Universitetini ziyarət edərək universitetin rəhbər heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Qazaxıstan Respublikasının elm və ali təhsil nazirinin müavini Talqat Yeşenkulov, universitetin rektoru Meyram Beqentayev və Bakı Dövlət Universitetinin rektoru Elçin Babayev iştirak edib.
Görüş çərçivəsində tərəflər arasında ali təhsil və tədqiqat sahəsində birgə təşəbbüslərin həyata keçirilməsi imkanları müzakirə olunub, o cümlədən universitetin maddi-texniki bazası ilə tanışlıq keçirilib.
Daha sonra elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev akademik mobillik proqramı çərçivəsində Qazaxıstanda təhsil alan Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin tələbələri ilə görüşüb.

Делегация во главе с Эмином Амруллаевым посетила Казахский национальный исследовательский технический университет
7 апреля в рамках визита в город Алматы Республики Казахстан делегация во главе с министром науки и образования Эмином Амруллаевым посетила Казахский национальный исследовательский технический университет имени Сатпаева и встретилась с руководством университета.
Во встрече приняли участие заместитель министра науки и высшего образования Республики Казахстан Талгат Ешенкулов, ректор университета Мейрам Бегентаев и ректор Бакинского государственного университета Эльчин Бабаев.
Стороны обсудили возможности реализации совместных инициатив в области высшего образования и научных исследований, включая ознакомление с материально-технической базой университета.
Затем министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился со студентами Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности, обучающимися в Казахстане в рамках программы академической мобильности.