Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Qazaxıstanın Qazax Milli Tədqiqat Texniki Universitetini ziyarət edib
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Qazaxıstan Respublikasının Almatı şəhərinə səfəri çərçivəsində aprelin 7-də Satbayev adına Qazax Milli Tədqiqat Texniki Universitetini ziyarət edərək universitetin rəhbər heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Qazaxıstan Respublikasının elm və ali təhsil nazirinin müavini Talqat Yeşenkulov, universitetin rektoru Meyram Beqentayev və Bakı Dövlət Universitetinin rektoru Elçin Babayev iştirak edib.
Görüş çərçivəsində tərəflər arasında ali təhsil və tədqiqat sahəsində birgə təşəbbüslərin həyata keçirilməsi imkanları müzakirə olunub, o cümlədən universitetin maddi-texniki bazası ilə tanışlıq keçirilib.
Daha sonra elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev akademik mobillik proqramı çərçivəsində Qazaxıstanda təhsil alan Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin tələbələri ilə görüşüb.

A delegation led by Emin Amrullayev visited the Kazakh National Research Technical University of Kazakhstan
On April 7, as part of a trip to Almaty, an Azerbaijani delegation led by Minister of Science and Education Emin Amrullayev visited K. I. Satbayev Kazakh National Research Technical University and met with its leadership.
The meeting was attended by Talgat Yeshenkulov, Vice-Minister of Science and Higher Education of the Republic of Kazakhstan, Meiram Begentayev, Rector at Satbayev University, and Elchin Babayev, Rector of Baku State University.
During the meeting, the sides discussed opportunities for the implementation of joint initiatives in higher education and research. The delegation also toured the university’s material and technical facilities.
The Minister of Science and Education, Emin Amrullayev also met with Azerbaijani students from the Azerbaijan State Oil and Industry University who are studying in Kazakhstan under an academic mobility program.