Azərbaycan və Mərakeş arasında elm və ali təhsil sahəsində əməkdaşlıq Sazişi imzalanıb
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Mərakeş Krallığına səfəri çərçivəsində bu ölkənin ali təhsil, elmi tədqiqat və innovasiya naziri Azeddin Əl Midaui ilə görüşüb. Görüş zamanı tərəflər elm və ali təhsil sahəsində həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan təşəbbüslər barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Daha sonra “Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyi ilə Mərakeş Krallığının Ali Təhsil, Elmi Tədqiqat və İnnovasiya Nazirliyi arasında elm və ali təhsil sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş” imzalanıb.
Saziş ali təhsilin bakalavriat, magistratura və doktorantura səviyyələri üzrə tələbələrin mübadiləsinin həyata keçirilməsi, elmi və ali təhsil müəssisələri arasında birbaşa əlaqələrin qurulması və birgə layihələrin icrası da daxil olmaqla bir sıra tədbirlərin həyata keçirilməsini nəzərdə tutur.

Azerbaijan and Morocco signs an Agreement on Cooperation in Science and Higher Education
Emin Amrullayev, Minister of Science and Education, met with the Minister of Higher Education, Scientific Research and Innovation of the Kingdom of Morocco, Dr. Azzedine El-Midaoui, during his visit to the Kingdom of Morocco. During the meeting, the parties exchanged views on initiatives to be implemented in the field of science and higher education.
Then, an “Agreement on Cooperation in the Field of Science and Higher Education” was signed between the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Higher Education, Scientific Research and Innovation of the Kingdom of Morocco.
The agreement provides for the implementation of a number of measures, including the exchange of undergraduate, graduate and doctoral students of higher education, the establishment of direct links between scientific and higher education institutions, and the implementation of joint projects.