Elm və təhsil nazirinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Kral Əbdüləziz Elm və Texnologiya Şəhərini ziyarət edib
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Səudiyyə Ərəbistanı Krallığına səfər zamanı Kral Əbdüləziz Elm və Texnologiya Şəhərini ziyarət edib, burada yaradılmış müasir laboratoriyalar, inkubasiya mərkəzi və innovasiya ekosistemi ilə tanış olub.
Səfər çərçivəsində elm və təhsil naziri Kral Əbdüləziz Elm və Texnologiya Şəhərinin prezidenti Munir Eldesouki ilə görüşüb, görüş çərçivəsində əməkdaşlıq imkanları barədə ətraflı müzakirə aparılıb.

A delegation led by Minister of Science and Education visits the King Abdulaziz City for Science and Technology
During their visit to the Kingdom of Saudi Arabia, a delegation led by the Minister of Science and Education Emin Amrullayev visited the King Abdulaziz City for Science and Technology and familiarized themselves with modern laboratories, incubation center, and innovative ecosystem created there.
During the visit, the Azerbaijani Minister of Science and Education met with Munir Eldesouki, President of King Abdulaziz City for Science and Technology, and held detailed discussions on opportunities for cooperation.