Nazir müavini Azərbaycan ilə İtaliya arasında iqtisadi əməkdaşlıq məsələləri üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın 6-cı iclasında çıxış edib
Yanvarın 13-də Bakıda keçirilmiş Azərbaycan ilə İtaliya arasında iqtisadi əməkdaşlıq məsələləri üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın 6-cı iclasında elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli iştirak edib.
İclasda çıxış edən nazir müavini iki ölkə arasında elm və təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti barədə iştirakçıları məlumatlandırıb. Nazir müavini çıxışında İtaliya-Azərbaycan Universitetinin fəaliyyəti, qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin genişləndirilməsi, birgə təhsil layihələrinin dəstəklənməsi, eləcə də ümumi və ali təhsil müəssisələri arasında akademik əlaqələrin dərinləşdirilməsi istiqamətində görülən işlər barədə də məlumat verib.
Komissiyanın iclasında həmçinin iki ölkə arasında ticari-iqtisadi, sənaye, energetika, nəqliyyat, informasiya-kommunikasiya texnologiyaları, səhiyyə, eləcə də mədəniyyət sahələrində əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti və potensial əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.

Deputy Minister of Science and Education spoke at the 6th meeting of the Azerbaijan-Italy Intergovernmental Commission on Economic Cooperation
On January 13, Deputy Minister of Science and Education Hasan Hasanli took part in the 6th meeting of the Intergovernmental Commission on Economic Cooperation between Azerbaijan and Italy in Baku.
Speaking at the meeting, the deputy minister informed participants about the current state of cooperation between the two countries in the field of science and education. In his speech, the Deputy Minister also spoke about the activities of the Italian-Azerbaijani University, expanding mutual exchange of experience, supporting joint educational projects, as well as the work being done to deepen academic ties between general education and higher education institutions.
The commission meeting also discussed the current state of cooperation and potential opportunities for cooperation between the two countries in the areas of trade and economics, industry, energy, transport, information and communication technologies, healthcare, and culture.