Emin Əmrullayev QS Avrasiya Forumunda çıxış edib
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Özbəkistan Respublikasının Daşkənd şəhərində "Quacquarelli Symonds" (QS) qlobal reytinq agentliyinin təşkilatçılığı və Mərkəzi Asiya Universitetinin ev sahibliyi ilə keçirilən QS Avrasiya Forumunda çıxış edib.
Çıxış zamanı ölkəmizdə beynəlmiləlləşmə və elmi-tədqiqat imkanları barədə məlumat verilib, o cümlədən ali təhsil müəssisələrinin qlobal rəqabət qabiliyyətinin artırılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər qeyd olunub.
Əlavə olaraq, forum çərçivəsində müvafiq sahə üzrə nazir və nazir müavinlərinin, o cümlədən qabaqcıl universitetlərin rəhbər heyətinin iştirakı ilə "dəyirmi masa" təşkil olunub.
"Dəyirmi masa" zamanı ali təhsil müəssisələrinin institusional fəaliyyət göstəriciləri, məşğulluq nəticələri, ali təhsildə dayanıqlılıq kimi mövzular ətrafında müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, forumda həmçinin Azərbaycanın bir neçə qabaqcıl ali təhsil müəssisəsi nümayəndə heyəti ilə təmsil olunur.

Emin Amrullayev spoke at the QS Eurasia Forum
Minister of Science and Education Emin Amrullayev delivered a speech at the QS Eurasia Forum, organized by the Quacquarelli Symonds (QS) global rating agency and hosted by the University of Central Asia in Tashkent, Uzbekistan.
During the speech, information was provided on internationalization and research opportunities in our country, including measures taken to increase the global competitiveness of higher education institutions.
In addition, a “round table” was organized within the framework of the forum with the participation of ministers and deputy ministers in the relevant fields, as well as the leadership of leading universities.
During the “round table”, discussions were held on topics such as institutional performance indicators of higher education institutions, employment outcomes, and sustainability in higher education.
It should be noted that several leading higher education institutions of Azerbaijan are also represented at the forum.