Emin Əmrullayev Özbəkistanın məktəbəqədər və ümumi təhsil naziri ilə görüşüb
Özbəkistanın Daşkənd şəhərində “QS Avrasiya Forumu 2025” çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Özbəkistan Respublikasının məktəbəqədər və ümumi təhsil naziri Ezozxon Karimova ilə görüşüb.
Görüş zamanı məktəbəqədər və ümumi təhsil sahəsində əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti və inkişaf istiqamətləri müzakirə olunub.
Tərəflər təcrübə və məlumat mübadiləsinin genişləndirilməsi, birgə layihələrin həyata keçirilməsi, həmçinin məktəbəqədər və ümumi təhsil sisteminin müasirləşdirilməsi istiqamətində əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin vacibliyini vurğulayıblar.

Эмин Амруллаев встретился с министром дошкольного и общего образования Узбекистана
В рамках QS Eurasia Forum 2025 в Ташкенте министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с министром дошкольного и общего образования Республики Узбекистан Эзозхон Каримовой.
В ходе встречи были обсуждены текущее состояние и направления развития сотрудничества в сфере дошкольного и общего образования.
Стороны подчеркнули важность расширения обмена опытом и информацией, реализации совместных проектов, а также развития взаимодействия в направлении модернизации системы дошкольного и общего образования.