Nazir müavini Özbəkistanın məktəbəqədər və ümumi təhsil naziri ilə görüşüb
Özbəkistanın Səmərqənd şəhərində Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Təhsil, Elm və Mədəniyyət üzrə Təşkilatının (UNESCO) Baş Konfransının 43-cü sessiyası çərçivəsində elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli Özbəkistan Respublikasının məktəbəqədər və ümumi təhsil naziri Ezozxon Karimova ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı məktəbəqədər və ümumi təhsil sahəsində əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti və inkişaf istiqamətləri müzakirə olunub.
Tərəflər təcrübə və məlumat mübadiləsinin genişləndirilməsi, birgə layihələrin həyata keçirilməsi, həmçinin məktəbəqədər və ümumi təhsil sisteminin müasirləşdirilməsi istiqamətində əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin vacibliyini vurğulayıblar.

Заместитель министра встретился с министром дошкольного и общего образования Узбекистана
Заместитель министра науки и образования Гасан Гасанлы встретился с министром дошкольного и общего образования Республики Узбекистан Эзозхон Каримовой в рамках 43-й сессии Генеральной конференции Организации Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры (ЮНЕСКО), проведенного в городе Самарканде (Узбекистан).
В ходе встречи были обсуждены текущее состояние и направления развития сотрудничества в сфере дошкольного и общего образования.
Стороны подчеркнули важность расширения обмена опытом и информацией, реализации совместных проектов, а также развития взаимодействия в направлении модернизации системы дошкольного и общего образования.