Həsən Həsənli UNESCO-nun Baş Konfransının 43-cü Sessiyası çərçivəsində Nazirlər Dialoqunda iştirak edib
Elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Təhsil, Elm və Mədəniyyət üzrə Təşkilatının (UNESCO) Baş Konfransının 43-cü Sessiyası çərçivəsində təşkil olunmuş “Sabahı bu gün formalaşdırmaq: dayanıqlı gələcək üçün zəruri bacarıqlar” adlı Nazirlər Dialoqunda iştirak edib. Nazirlər Dialoqunda müxtəlif ölkələrin Təhsil nazirliklərinin və beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri çıxış edərək yaşıl və rəqəmsal keçidlər, eləcə də gələcək nəsillərin dayanıqlı bacarıqlarla təmin olunması məsələlərini müzakirə ediblər.
Daha sonra elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli konfrans çərçivəsində bir sıra ikitərəfli görüşlər keçirib.
Nazir müavini Qırğız Respublikasının təhsil naziri Dogdurkul Kendirbayeva, San-Marino Respublikasının təhsil və mədəniyyət, universitetlər və elmi tədqiqatlar, gənclər siyasəti katibi Teodoro Lonfernini, Qvineya Respublikasının ali təhsil, tədqiqatlar və innovasiya nazirinin müavini Conté Facinet ilə görüşüb. Görüşlər zamanı ölkələr arasında təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və inkişaf perspektivləri müzakirə edilib.

Deputy Minister of Science and Education Mr. Hasan Hasanli took part in the Ministerial Dialogue during the 43rd session of the UNESCO General ConferenceDeputy Minister of Science and Education Mr. Hasan Hasanli took part in the Ministerial Dialogue during the 43rd session of the UNESCO General Conference
Deputy Minister of Science and Education Mr. Hasan Hasanli took part in the Ministerial Dialogue entitled “Transforming Tomorrow Today: Skills needed for a Sustainable Future,’ organized within the framework of the 43rd session of the General Conference of the United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO). At the Ministerial Dialogue, representatives of ministries of education from various countries and international organizations delivered presentations, discussing issues related to the “green” and digital transitions, as well as equipping future generations with sustainable skills.
Deputy Minister of Science and Education Mr. Hasan Hasanli held a series of bilateral meetings during the conference.
The Deputy Minister met with Dogdurkul Kendirbaeva, Minister of Education of the Kyrgyz Republic; Teodoro Lonfernini, Secretary of State for Education and Culture, Universities and Scientific Research, Youth Policy of the Republic of San Marino; and Conte Fassinetto, Deputy Minister of Higher Education, Research and Innovation of the Republic of Guinea.
During the meetings, the current state and prospects for the development of cooperation in the field of education between the countries were discussed.