Həsən Həsənli UNESCO-nun Baş Konfransının 43-cü Sessiyası çərçivəsində Nazirlər Dialoqunda iştirak edib
Elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Təhsil, Elm və Mədəniyyət üzrə Təşkilatının (UNESCO) Baş Konfransının 43-cü Sessiyası çərçivəsində təşkil olunmuş “Sabahı bu gün formalaşdırmaq: dayanıqlı gələcək üçün zəruri bacarıqlar” adlı Nazirlər Dialoqunda iştirak edib. Nazirlər Dialoqunda müxtəlif ölkələrin Təhsil nazirliklərinin və beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri çıxış edərək yaşıl və rəqəmsal keçidlər, eləcə də gələcək nəsillərin dayanıqlı bacarıqlarla təmin olunması məsələlərini müzakirə ediblər.
Daha sonra elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli konfrans çərçivəsində bir sıra ikitərəfli görüşlər keçirib.
Nazir müavini Qırğız Respublikasının təhsil naziri Dogdurkul Kendirbayeva, San-Marino Respublikasının təhsil və mədəniyyət, universitetlər və elmi tədqiqatlar, gənclər siyasəti katibi Teodoro Lonfernini, Qvineya Respublikasının ali təhsil, tədqiqatlar və innovasiya nazirinin müavini Conté Facinet ilə görüşüb. Görüşlər zamanı ölkələr arasında təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və inkişaf perspektivləri müzakirə edilib.

Гасан Гасанлы принял участие в Министерском диалоге в рамках 43-й сессии Генеральной конференции ЮНЕСКО
Заместитель министра науки и образования Гасан Гасанлы принял участие в Министерском диалоге на тему «Формирование завтрашнего дня сегодня: навыки, необходимые для устойчивого будущего», организованном в рамках 43-й сессии Генеральной конференции Организации Объединённых Наций по вопросам образования, науки и культуры (ЮНЕСКО). Представители министерств образования различных стран и международных организаций выступили на Министерском диалоге и обсудили вопросы «зелёного» и цифрового перехода, а также формирования устойчивых навыков у будущих поколений.
Далее в рамках конференции заместитель министра науки и образования  Гасан Гасанлы провёл ряд двусторонних встреч.
Заместитель министра встретился с министром образования Кыргызской Республики Догдуркул Кендирбаевой, секретарем образования и культуры, университетов, научных исследований и молодёжной политики Республики Сан-Марино Теодоро Лонфернини и заместителем министра высшего образования, исследований и инноваций Гвинейской Республики Конте Фасине. В ходе встреч обсуждались текущее состояние и перспективы развития сотрудничества в сфере образования между странами.