Nazir “FIFA Arena” layihəsi çərçivəsində inşa edilən futbol meydançasının açılışına qatılıb
Sentyabrın 8-də “FIFA Arena” layihəsi çərçivəsində Bakı şəhəri 247 nömrəli tam orta məktəbdə inşa edilən futbol meydançasının açılış mərasimi keçirilib.
Tədbirdə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyasının prezidenti Rövşən Nəcəf, Ukrayna Futbol Assosiasiyasının prezidenti Andriy Şevçenko, futbol ictimaiyyətinin nümayəndələri, məktəblilər iştirak ediblər.
Çıxışlar zamanı bu kimi layihələrin məktəblilərin sağlam böyüməsi, idman mədəniyyətinin formalaşması və futbolun kütləviləşdirilməsi baxımından mühüm əhəmiyyət daşıdığı xüsusi vurğulanıb. Tədbir zamanı FIFA prezidenti Canni İnfantinonun layihənin uğurla həyata keçirilməsinə dair videomüraciəti də yayımlanıb.
Qeyd edək ki, AFFA-nın təşəbbüsü ilə "FIFA Arena" layihəsi çərçivəsində 2 məktəbdə (Bakı şəhəri 138 və 247 nömrəli tam orta məktəblər) meydança inşa edilib və bu layihədən birbaşa 6000-dən çox şagird faydalanacaq.

The Minister of Science and Education took part in the inauguration of the football pitch built as part of the “FIFA Arena” project
The opening ceremony for the football pitch built at a secondary school No. 247 as part of the “FIFA Arena” project took place on 8 September.
The event was attended by AFFA President Rovshan Najaf, the Minister of Science and Education of the Republic of Azerbaijan Emin Amrullayev, President of the Ukrainian Association of Football Andriy Shevchenko, officials from AFFA, FIFA, and the Ministry of Science and Education, representatives of the football community, and schoolchildren.
The speeches emphasized the importance of such projects for the healthy development of schoolchildren, the promotion of sports culture, and the popularization of football. During the event, a video message from FIFA President Gianni Infantino about the successful implementation of the project was also shown.
It should be noted that, as part of the ‘FIFA Arena’ project, football pitches were built at two secondary schools in Baku city (Schools #138 and #247) at the initiative of the AFFA (Azerbaijan Football Federation Association). More than 6,000 students will directly benefit from this project.