Nazir “FIFA Arena” layihəsi çərçivəsində inşa edilən futbol meydançasının açılışına qatılıb
Sentyabrın 8-də “FIFA Arena” layihəsi çərçivəsində Bakı şəhəri 247 nömrəli tam orta məktəbdə inşa edilən futbol meydançasının açılış mərasimi keçirilib.
Tədbirdə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyasının prezidenti Rövşən Nəcəf, Ukrayna Futbol Assosiasiyasının prezidenti Andriy Şevçenko, futbol ictimaiyyətinin nümayəndələri, məktəblilər iştirak ediblər.
Çıxışlar zamanı bu kimi layihələrin məktəblilərin sağlam böyüməsi, idman mədəniyyətinin formalaşması və futbolun kütləviləşdirilməsi baxımından mühüm əhəmiyyət daşıdığı xüsusi vurğulanıb. Tədbir zamanı FIFA prezidenti Canni İnfantinonun layihənin uğurla həyata keçirilməsinə dair videomüraciəti də yayımlanıb.
Qeyd edək ki, AFFA-nın təşəbbüsü ilə "FIFA Arena" layihəsi çərçivəsində 2 məktəbdə (Bakı şəhəri 138 və 247 nömrəli tam orta məktəblər) meydança inşa edilib və bu layihədən birbaşa 6000-dən çox şagird faydalanacaq.

Министр принял участие в открытии футбольного поля, построенного в рамках проекта «ФИФА Арена»
8 сентября состоялась церемония открытия футбольного поля, построенного в бакинской общеобразовательной школе № 247 в рамках проекта «ФИФА Арена».
В мероприятии приняли участие министр науки и образования Эмин Амруллаев, президент Ассоциации футбольных федераций Азербайджана Ровшан Наджаф, президент Ассоциации футбола Украины Андрей Шевченко, представители футбольной общественности, школьники.
В ходе выступлений было подчеркнуто, что подобные проекты имеют большое значение для здорового развития школьников, формирования спортивной культуры и популяризации футбола. В ходе мероприятия также транслировалось видеообращение президента ФИФА Джанни Инфантино об успешной реализации проекта.
Отметим, что по инициативе АФФА в рамках проекта «ФИФА Арена» в двух школах (бакинские полные средние школы № 138 и 247 ) построены игровые площадки и непосредственную пользу от проекта получат более 6000 учащихся.