Emin Əmrullayev “Qlobal Dayanıqlı İnkişaf Konqresi” çərçivəsində Azərbaycan pavilyonu ilə tanış olub
İyunun 18-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Türkiyənin İstanbul şəhərində davam edən “Qlobal Dayanıqlı İnkişaf Konqresi (GSDC 2025)” çərçivəsində Azərbaycanın aparıcı ali təhsil müəssisələrinin təmsil olunduğu ölkə pavilyonunu ziyarət edib.
Pavilyonda Azərbaycanı bir sıra aparıcı ali təhsil müəssisələri təmsil edib. Belə ki, pavilyonda Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Texniki Universiteti, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti, Bakı Mühəndislik Universiteti, Naxçıvan Dövlət Universiteti, Sumqayıt Dövlət Universiteti, Qarabağ Universiteti, Xəzər Universiteti, Bakı Ali Neft Məktəbi və Azərbaycan Tibb Universiteti təmsil olunublar.
Ətraf mühitin mühafizəsinə, müxtəlif elm sahələrinə və dayanıqlı inkişafa həsr olunmuş elmi-tədqiqat fəaliyyətləri və praktik-innovativ istiqamətlərdə görülmüş işlər universitetlər tərəfindən nümayiş olunub və iştirakçılara informativ məlumatlar verilib.
Qeyd edək ki, sözügedən konqresdə dünyanın 100-dən çox ölkəsindən 5000-dən artıq nümayəndə təmsil olunur.

As part of the “Global Congress on Sustainable Development”, Emin Amrullayev visited the Azerbaijani pavilion
On 18 June, Emin Amrullayev, Azerbaijan's Minister of Science and Education, visited the national pavilion at the “Global Congress on Sustainable Development (GSDC 2025)”, being held in Istanbul, Türkiye. Azerbaijan's leading higher education institutions were represented in the pavilion.
Azerbaijan was represented in the pavilion by a number of leading higher education institutions. In particular, Baku State University, Azerbaijan State University of Oil and Industry, Azerbaijan State Economic University, Azerbaijan Technical University, Azerbaijan University of Architecture and Construction, Baku Engineering University, Nakhchivan State University, Sumgait State University, Karabakh University, Khazar University, Baku Higher School of Oil and Azerbaijan Medical University were represented in the pavilion.
The universities presented their research and development projects focusing on environmental protection and sustainable development, as well as their achievements in applied and innovative technologies. Participants were provided with informative information about the projects and educational initiatives being implemented.
It should be noted that the congress is attended by more than 5000 delegates from over 100 countries.