Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 18–22 may 2025-ci il tarixlərində Böyük Britaniyanın London şəhərində keçirilən 21-ci Dünya Təhsil Forumunda iştirak edir.
100-dən çox ölkənin elm və təhsil nazirləri, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri və ekspertlərin iştirakı ilə təşkil edilən forum “Stabillikdən inkişafa doğru: daha güclü, daha cəsarətli, daha yaxşı təhsili birlikdə qururuq” devizi altında həyata keçirilir.
Forum çərçivəsində qlobal miqyasda təhsilin qarşısında duran əsas çağırışlar, innovasiya və rəqəmsallaşma, müəllim hazırlığı və beynəlxalq əməkdaşlıq kimi məsələlər müzakirə olunacaq.

Minister of Science and Education attends the World Education Forum
The delegation led by the Azerbaijani Minister of Science and Education, Emin Amrullayev, is participating in the 21st World Education Forum (EWF) held in London, the UK, on May 18-22, 2025.
The forum, organized with the participation of science and education ministers from more than 100 countries, representatives of international organizations and experts, is being held under the motto "From stability to growth: Building stronger, bolder, better education together."
Key challenges facing education on a global scale, innovation and digitalization, teacher preparation and international cooperation will be discussed as part of the forum.