Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 18–22 may 2025-ci il tarixlərində Böyük Britaniyanın London şəhərində keçirilən 21-ci Dünya Təhsil Forumunda iştirak edir.
100-dən çox ölkənin elm və təhsil nazirləri, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri və ekspertlərin iştirakı ilə təşkil edilən forum “Stabillikdən inkişafa doğru: daha güclü, daha cəsarətli, daha yaxşı təhsili birlikdə qururuq” devizi altında həyata keçirilir.
Forum çərçivəsində qlobal miqyasda təhsilin qarşısında duran əsas çağırışlar, innovasiya və rəqəmsallaşma, müəllim hazırlığı və beynəlxalq əməkdaşlıq kimi məsələlər müzakirə olunacaq.

Министр науки и образования принимает участие во Всемирном образовательном форуме
Делегация во главе с министром науки и образования Эмином Амруллаевым принимает участие в 21-м Всемирном образовательном форуме, который проходит в Лондоне (Великобритания) с 18 по 22 мая 2025 года.
Форум, организованный при участии министров науки и образования более 100 стран, представителей международных организаций и экспертов, проходит под девизом «От стабильности к развитию: вместе строим более сильное, смелое, лучшее образование».
На форуме будут обсуждаться ключевые вопросы, с которыми сталкивается образование в глобальном масштабе, такие как инновации и цифровизация, подготовка учителей и международное сотрудничество.