Emin Əmrullayev Fransa və digər Qərbi Avropa ölkələrində təhsil alan azərbaycanlı tələbələrlə görüşüb
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Paris şəhərinə səfəri çərçivəsində Fransa və digər Qərbi Avropa ölkələrində təhsil alan azərbaycanlı doktorantlarla görüşüb.
Azərbaycan Respublikasının Fransadakı Mədəniyyət Mərkəzində baş tutan görüşdə Emin Əmrullayev ölkəmizdə elm və təhsil sahəsinin inkişafına davamlı göstərilən dövlət qayğısını vurğulayaraq ali təhsil sistemində son illərdə aparılan islahatlar, təhsil sistemindəki yeniliklər barədə tələbələrə məlumat verib. Nazir Qarabağ Universitetində mövcud olan tədris imkanlarını, o cümlədən xaricdə təhsil üzrə cari Dövlət Proqramının müddətinin 2028-ci ilədək uzadılması və doktorantlar üçün müvafiq kvotanın ayrılması məsələlərini xüsusilə vurğulayıb.
Görüş çərçivəsində Emin Əmrullayev tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıb, doktorantların gələcəkdə akademik və elmi fəaliyyəti ilə bağlı imkanlarına dair müzakirələr aparıb.
Nazir gənclərimizi təhsillərini bitirdikdən sonra ölkəmizdə elmi fəaliyyətlə məşğul olmağa, elm və ali təhsilin inkişafına töhfə verməyə çağırıb.

Emin Amrullayev meets with Azerbaijani students studying in France and other Western European countries
During his visit to Paris, Minister of Science and Education Emin Amrullayev met with Azerbaijani doctoral students studying in France and other Western European countries.
At the meeting held in the Cultural Centre of the Republic of Azerbaijan in France, Emin Amrullayev emphasized the constant care of the state for the development of science and education in our country and informed the students about the reforms carried out in the higher education system in recent years and innovations in the educational system. The Minister highlighted the existing educational opportunities at Karabakh University, including the extension of the period of the current State Program for education abroad until 2028 and the allocation of an appropriate quota for doctoral students.
During the meeting, Emin Amrullaev answered questions of interest to students and discussed opportunities for doctoral students in their future academic and scientific activities.
The Minister urged the youth to take up research activities in our country after completing their education and contribute to the development of science and higher education.