Elm və təhsil nazirinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Paris səfəri çərçivəsində ikitərəfli görüşləri davam edir
Martın 26-da elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNESCO-nun “Elm Diplomatiyası üzrə Qlobal Nazirlər Dialoqu” çərçivəsində UNESCO Baş direktorunun Təhsil üzrə köməkçisi Stefania Giannini ilə görüşüb.
Görüş zamanı iqlim dəyişikliyi üzrə məlumatlılığın artırılması məqsədilə UNESCO-nun qlobal təşəbbüsü olan "Yaşıl Təhsil Tərəfdaşlığı" çərçivəsində Azərbaycan ilə UNESCO arasında əməkdaşlıq müzakirə olunub.
Elm və təhsil naziri Azərbaycanın təşəbbüsü ilə şagirdlərin iqlim savadlılığının Beynəlxalq Şagird Qiymətləndirilməsi Proqramı (PISA) çərçivəsində ölçülməsi məsələsinə toxunaraq bu istiqamətdə həyata keçiriləcək işlər barədə fikir mübadiləsi aparıb.
Eyni zamanda, məktəbəqədər təhsilin əhatə dairəsinin genişləndirilməsi imkanları nəzərdən keçirilib.

Bilateral meetings of the delegation led by the Minister of Science and Education continue as part of the visit to Paris
On 26 March, a delegation led by Emin Amrullaev, Minister of Science and Education, met with Stefania Giannini, UNESCO Assistant Director-General for Education, as part of UNESCO's Global Ministerial Dialogue on Science Diplomacy.
During the meeting, cooperation between Azerbaijan and UNESCO within the framework of UNESCO's global initiative 'Green Education Partnership' to raise awareness on climate change was discussed.
The Minister of Science and Education raised the issue of measuring students' climate literacy within the framework of the Program for International Student Assessment (PISA), at the initiative of Azerbaijan, and exchanged views on the forthcoming work in this direction.