Emin Əmrullayev UNESCO-nun “Elm Diplomatiyası üzrə Qlobal Nazirlər Dialoqu”nda iştirak edir
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 25-26 mart tarixlərində UNESCO-nun Paris şəhərindəki Baş Qərargahında keçirilən “Sürətlə dəyişən dünyada elm diplomatiyası: kişi və qadınların zehnində sülhün qurulması” mövzusunda Qlobal Nazirlər Dialoqunda iştirak edir.
Müxtəlif ölkələrin elm və təhsil nazirlərini, elm üzrə nümayəndə və tanınmış beynəlxalq ekspertləri bir araya gətirən tədbirin əsas məqsədi XXI əsrin qlobal çağırışlarının həllində elm diplomatiyasının rolunu müzakirə etmək, innovasiyanı təşviq etmək və davamlı inkişafın təmin edilməsində elm diplomatiyasının potensialından istifadə yollarını araşdırmaqdır.

A delegation led by Minister of Science and Education Emin Amrullaev will participate in the Global Ministerial Dialogue on "Science Diplomacy in a Rapidly Changing World: Building Peace in the Minds of Men and Women," taking place on 25-26 March at UNESCO Headquarters in Paris.
The main objective of the event, which will bring together Ministers of Science and Education from different countries, representatives of the scientific community and renowned international experts, is to discuss the role of science diplomacy in addressing the global challenges of the 21st century, promoting innovation and exploring ways to harness the potential of science diplomacy for sustainable development.