Nazir yüksək elmi nailiyyətləri olan alimlərlə görüşüb
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev müxtəlif elm sahələrini təmsil edən, yüksək elmi nailiyyətlərə malik alimlərlə görüşüb.
Görüşdə nazir elm sahəsindəki müasir çağırışlardan, mövcud problemlərin həlli üçün vacib addımlardan və alimlərin bu prosesdəki rolundan bəhs edib.
Daha sonra alimlər elmi tədqiqatlar zamanı üzləşdikləri çətinlikləri və elmin hazırkı vəziyyəti ilə bağlı fikirlərini bölüşüblər.
Görüşdə elmi inkişafın qarşısını alan maneələr və tədqiqatların praktik tətbiqi sahəsindəki imkanlar barədə müzakirələr aparılıb.
Sonda Emin Əmrullayev alimlərin suallarını cavablandıraraq onların təklif və fikirlərinin nəzərə alınacağını və elmin inkişafını dəstəkləmək üçün zəruri tədbirlərin görüləcəyini vurğulayıb.

Министр обсудил с учеными развитие науки
Министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с учеными, представляющими различные научные направления и имеющими высокие высокие научные достижения.
На встрече министр рассказал о современных вызовах в сфере науки, важных шагах по решению существующих проблем и роли ученых в этом процессе.
Затем ученые поделились своими мыслями о проблемах, с которыми они столкнулись в ходе своих научных исследований, и о современном состоянии науки.
На встрече обсуждались препятствия на пути развития науки и возможности практического применения результатов исследований.
В заключение Эмин Амруллаев ответил на вопросы ученых и подчеркнул, что их предложения и идеи будут учтены и будут приняты необходимые меры для поддержки развития науки в нашей стране.