Elm və təhsil naziri Türkiyənin bir neçə ali təhsil müəssisəsində olub
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Türkiyəyə səfər çərçivəsində bu ölkənin bir neçə aparıcı ali təhsil müəssisəsini ziyarət edib.
27-28 fevral tarixlərində nümayəndə heyəti Türkiyənin İstanbul Texniki Universitetinin rektoru Hasan Mandal və Koç Universitetinin rektoru Metin Sitti ilə görüşüb. Görüş çərçivəsində tərəflər universitetlərarası əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə edib. Həmçinin sözügedən universitetlərin maddi-texniki bazası və laboratoriyaları ilə tanışlıq olub.
Martın 1-də isə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Türkiyənin Gəbzə Texniki Universitetinin rektoru Hacı Ali Mantar və Yıldız Texniki Universitetinin rektoru Eyüp Debik ilə görüşüb. Tərəflər Türkiyə və Azərbaycan ali təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə edib.
Daha sonra nazir Emin Əmrullayev bu universitetlərin tədris şəraiti, maddi-texniki bazaları və laboratiyaları ilə yaxından tanış olub.

Министр науки и образования посетил несколько высших учебных заведений Турции
Делегация во главе с министром науки и образования Эмином Амруллаевым посетила несколько ведущих высших учебных заведений Турции в рамках визита в эту страну.
27-28 февраля делегация встретилась с ректором Стамбульского технического университета Хасаном Мандалом и ректором Университета Коч Метином Ситти. В ходе встречи стороны обсудили перспективы межвузовского сотрудничества. Они также ознакомились с материально-технической базой и лабораториями рассматриваемых вузов.
1 марта министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с ректором Технического университета Гебзе в Турции Хаджи Али Мантаром и ректором Технического университета Йылдыз Эйюпом Дебиком. Стороны обсудили возможности сотрудничества между высшими учебными заведениями Турции и Азербайджана.
Затем министр Эмин Амруллаев внимательно осмотрел условия обучения, материально-техническую базу и лаборатории этих вузов.