Elm və təhsil naziri Türkiyənin bir neçə ali təhsil müəssisəsində olub
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Türkiyəyə səfər çərçivəsində bu ölkənin bir neçə aparıcı ali təhsil müəssisəsini ziyarət edib.
27-28 fevral tarixlərində nümayəndə heyəti Türkiyənin İstanbul Texniki Universitetinin rektoru Hasan Mandal və Koç Universitetinin rektoru Metin Sitti ilə görüşüb. Görüş çərçivəsində tərəflər universitetlərarası əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə edib. Həmçinin sözügedən universitetlərin maddi-texniki bazası və laboratoriyaları ilə tanışlıq olub.
Martın 1-də isə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Türkiyənin Gəbzə Texniki Universitetinin rektoru Hacı Ali Mantar və Yıldız Texniki Universitetinin rektoru Eyüp Debik ilə görüşüb. Tərəflər Türkiyə və Azərbaycan ali təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə edib.
Daha sonra nazir Emin Əmrullayev bu universitetlərin tədris şəraiti, maddi-texniki bazaları və laboratiyaları ilə yaxından tanış olub.

Minister of Science and Education visits several higher education institutions in Turkey
The delegation, led by Minister of Science and Education Emin Amrullayev, visited several leading higher education institutions in Turkey as part of a visit to the country.
On 27 and 28 February, the delegation met with the Rector of Istanbul Technical University, Hasan Mandal, and the Rector of Koç University Metin Sitti. During the meeting, the parties discussed the prospects of inter-university cooperation. They also got acquainted with the material and technical base and laboratories of the respective universities.
On 1 March, Minister of Science and Education Emin Amrullayev met with Rector of Gebze Technical University in Turkey Haji Ali Mantar and Rector of Yildiz Technical University Eyup Debik. The sides discussed possibilities of cooperation between higher education institutions of Turkey and Azerbaijan.
Minister Emin Amrullayev then got acquainted with the teaching conditions, material and technical bases, and laboratories of these universities.