Nazir müavini Azərbaycan-Pakistan Birgə Komissiyasının 8-ci iclasında iştirak edib
23-24 yanvar tarixlərində Azərbaycan nümayəndə heyətinin tərkibində Pakistana səfər edən elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Pakistan İslam Respublikası Hökuməti arasında Azərbaycan-Pakistan Birgə Komissiyasının 8-ci iclasında iştirak edib.
İclasda çıxış edən Həsən Həsənli iki ölkə arasında elm və təhsil sahəsi üzrə əməkdaşlığın cari vəziyyəti, Azərbaycanda təhsil alan 1300-dən çox pakistanlı tələbə, əcnəbi tələbələr üçün təhsil alma imkanları, o cümlədən elmi və ali təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi kimi bir sıra mühüm məsələlərə toxunub.
Qeyd edək ki, sözügedən iclas zamanı siyasi, sosial, iqtisadi və digər sahələrdə əməkdaşlığa dair ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb, iclasın yekununa dair protokolda iki ölkə arasında elm və təhsil sahəsində əməkdaşlığın inkişaf perspektivlərinə dair məsələlər öz əksini tapıb.
Həmçinin səfər çərçivəsində Pakistan İslam Respublikasının prezidenti Asif Əli Zərdari və Baş naziri Mian Məhəmməd Şahbaz Şərif Azərbaycan nümayəndə heyətini qəbul edib.

Заместитель министра принял участие в VIII заседании азербайджано-пакистанской совместной межправительственной комиссии
Заместитель министра науки и образования Гасан Гасанлы, посетивший Пакистан в составе азербайджанской делегации 23-24 января, принял участие в VIII заседании азербайджано-пакистанской совместной  межправительственной комиссии.
Выступая на мероприятии, Гасан Гасанлы затронул ряд важных вопросов, в том числе текущее состояние сотрудничества двух стран в сфере науки и образования, возможности получения образования более 1300 пакистанских студентов, обучающихся в Азербайджане, а также развитие сотрудничества между научными и высшими учебными заведениями двух стран.
Следует отметить, что в ходе данной встречи состоялся подробный обмен мнениями по вопросам сотрудничества в политической, социальной, экономической и других сферах, а в итоговом  протоколе по итогам встречи нашли отражение вопросы, касающиеся перспектив развития сотрудничества между двумя странами в области науки и образования.
Также в рамках визита азербайджанскую делегацию приняли президент Исламской Республики Пакистан Асиф Али Зардари и премьер-министр Миан Мухаммад Шахбаз Шариф.