“QS Quacquarelli Symonds” Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
Noyabrın 19-da elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində ölkəmizdə səfərdə olan dünyanın nüfuzlu reytinq təşkilatlarından biri "QS Quacquarelli Symonds"un Baş vitse-prezidenti Ben Sauterin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin QS qlobal reytinqində cari göstəricilərinin təhlili təqdim olunub və gələcək inkişaf imkanları müzakirə edilib.

A meeting was held with a delegation from “QS Quacquarelli Symonds”, an International Rating Agency
On 19 November, Minister of Science and Education Emin Amrullayev met with a delegation led by Ben Sauter, Senior Vice President of “QS Quacquarelli Symonds”, one of the world's leading rating organisations, who is on a visit to our country as part of the 29th session of the Conference of the Parties to the United Nations Framework Convention on Climate Change (COP29).
During the meeting, an analysis of the current performance of Azerbaijan's higher education institutions in the QS global rankings was presented and opportunities for further development were discussed.