İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatının (ICESCO) Baş direktoru ilə görüş keçirilib
Noyabrın 19-da elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində ölkəmizdə səfərdə olan İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatının (ICESCO) Baş direktoru Salim bin Məhəmməd əl-Malik ilə görüşüb.
Görüş çərçivəsində ISESCO ilə ikitərəfli əməkdaşlıq və gələcək inkişaf perspektivləri müzakirə edilib.
Qeyd edək ki, Salim bin Məhəmməd əl-Malik noyabrın 18-də COP29 çərçivəsində təhsil üzrə keçirilmiş yüksək səviyyəli panellərdə də iştirak edib.

A meeting was held with the Director General of the Islamic Educational, Scientific and Cultural Organization (ISESCO)
On 19 November, the Minister of Science and Education, Emin Amrullayev, met with the Director General of the Islamic Educational, Scientific and Cultural Organization (ISESCO), Salim bin Muhammad al-Malik, who is visiting our country as part of the 29th session of the Conference of the Parties to the UN Framework Convention on Climate Change (COP29).
During the meeting, they discussed bilateral cooperation with ISESCO and prospects for further development.
It is worth noting that Salim bin Muhammad Al-Malik also participated in the high-level panel on education at COP29 on 18 November.