İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatının (ICESCO) Baş direktoru ilə görüş keçirilib
Noyabrın 19-da elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində ölkəmizdə səfərdə olan İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatının (ICESCO) Baş direktoru Salim bin Məhəmməd əl-Malik ilə görüşüb.
Görüş çərçivəsində ISESCO ilə ikitərəfli əməkdaşlıq və gələcək inkişaf perspektivləri müzakirə edilib.
Qeyd edək ki, Salim bin Məhəmməd əl-Malik noyabrın 18-də COP29 çərçivəsində təhsil üzrə keçirilmiş yüksək səviyyəli panellərdə də iştirak edib.

Состоялась встреча с генеральным директором ИСЕСКО
19 ноября министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с  генеральным директором Исламской организацией по вопросам образования, науки и культуры (ИСЕСКО) Салим бин Мухаммад аль-Маликом, который посетил нашу страну в рамках 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29).
В рамках встречи обсуждались двустороннее сотрудничество с ИСЕСКО и перспективы дальнейшего развития.
Следует отметить, что Салим бин Мухаммад аль-Малик также принял участие в панельных дискуссиях высокого уровня по образованию, состоявшихся 18 ноября в рамках COP29.