Emin Əmrullayev Anqolanın vitse-prezidenti ilə görüşüb
Noyabrın 14-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində ölkəmizdə səfərdə olan Anqolanın vitse-prezidenti Esperansa da Koşta ilə görüşüb.
Görüşdə elm və təhsil sahəsində ikitərəfli əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonra qonaqlar Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetini (ADNSU) ziyarət ediblər. Universitetin kitabxanası, tarix muzeyi və müxtəlif korpusları ilə tanış olan qonaqlar təhsil infrastrukturunun inkişafı və müasir standartlara uyğunlaşdırılmasına dair təcrübələrini müzakirə ediblər.
Tərəflər bu görüşün Azərbaycan-Anqola arasında təhsil və elm sahəsində əməkdaşlıq perspektivlərinin genişlənməsinə və gələcəkdə qarşılıqlı faydalı layihələrin həyata keçirilməsinə zəmin yaradacağını bildiriblər.

Эмин Амруллаев встретился с вице-президентом Анголы
14 ноября министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с вице-президентом Анголы Эсперансой да Коштой, находящейся с визитом в нашей стране в рамках 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата. (COP29).
На встрече состоялся обмен мнениями по дальнейшему развитию двустороннего сотрудничества в сфере науки и образования.
Затем гости посетили Азербайджанский государственный университет нефти и промышленности (АГНУ). Гости, ознакомившиеся с библиотекой университета, историческим музеем и корпусами, обсудили опыт развития образовательной инфраструктуры и ее адаптации к современным стандартам.
Стороны отметили, что данная встреча создаст основу для расширения перспектив сотрудничества в сфере науки и образования  между Азербайджаном и Анголой и реализации взаимовыгодных проектов в будущем.